• Aydın16 °C
  • İzmir14 °C
  • Muğla11 °C
  • Denizli12 °C
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aydın’da Katı Atık Ücreti Kaldırdı
04 Nisan 2013 Perşembe 22:18

Aydın’da 'Katı Atık Ücreti' Kaldırdı

Aydın Belediye Meclisi, her ay su faturalarına yansıtılan ‘Katı Atık Ücreti’nin 30 Mart 2014 tarihine kadar alınmamasını kararlaştırdı.

- Aydın Belediye Meclisi, her ay su faturalarına yansıtılan ‘Katı Atık Ücreti’nin 30 Mart 2014 tarihine kadar alınmamasını kararlaştırdı.

Aydın Belediye Meclisi Nisan ayı ikincisi oturumu Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya 9 Belediye Meclis Üyesinin mazeret bildirerek katılmadı.

Toplantının en önemli gündem maddesini Aydın Belediye tarafından her ay su faturalarına yansıtılan ve 2013 yılı başına kadar 10 TL olarak alındıktan sonra Meclis kararıyla 6,67 TL'ye indirilen ‘Katı Atık Ücreti’nin alınıp alınmayacağının görüşülmesi oluşturdu.

Aydın Belediye Meclisi Nisan ayı birinci oturumunda komisyona havale edilen Atıksu Altyapı ve Evsel Katı Atık Bertaraf Tesisleri Tarifelerinin Belirlenmesinde Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe dayanılarak su ve kanalizasyon harcamalarına katılma payları ve katı atık toplama, taşıma ve bertaraf tesislerinden yararlanma ücreti olarak belirlenen bedellerin kaldırılması konusu ikinci oturumda Meclis üyelerinin oyuna sunuldu.

Yapılan oylamada Belediye Meclis Üyeleri oy birliği ile Katı Katık Ücretinin kaldırılmasını kararlaştırdı. Mecliste kabul edilen maddeye göre 01 Mayıs 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 30 Mart 2014 tarihine kadar vatandaştan katı atık bedeli alınmayacak. Katı Atık Ücreti konusu 01 Ocak 2015 tarihide yeniden Belediye Meclisi gündeminde görüşülecek.

Toplantıda ayrıca Hıdrellez Şenliklerinde, Romanlar Sosyal Güzelleştirme Derneği’ne Aydın Belediyesi’nce destek verilmesi ve şenlikler kapsamında konser hizmeti satın alınması ve karşılığının belediye bütçesinden karşılanması amacıyla 14 bin TL’nin aktarılmasına karar verildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
YORUMLAR
OY NELERE KADİR!..
Ali Atalay
Türkiye'nin en pahalı katı atık ücretini alıp; sonra MHP'li meclis üyelerinin ucuz kahramanlığı neticesinde 6,67 Tl ye çekip şimdi kaldırıyoruz kahramanlığına inandırabilirseniz bu milleti, ne mutlu size .... Basın içesindeki maşalarınız da artık inandıramıyor....
07 Nisan 2013 Pazar 21:44EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
tasit.com - hayalin bir tık önünde!
ANKET
AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN YERİNDE OLSAYDINIZ, BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE GÖRÜŞÜR MÜYDÜNÜZ?
Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Aydin 24 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0256 213 55 24 0533 310 60 08 / Faks : | Yazılım: CM Bilişim - Tasarım: INVIVA