• BIST 88.153
  • Altın 217,221
  • Dolar 5,7233
  • Euro 6,5185
  • İstanbul 30 °C
  • Ankara 34 °C
  • Aydın 34 °C
  • İzmir 34 °C
  • Denizli 36 °C
  • Muğla 35 °C

Dereceye giren satranç sporcuları ödüllerini aldı

Dereceye giren satranç sporcuları ödüllerini aldı
Efeler Belediyesi, Aydın Lisesi Mezunları Derneği(ALMED) ve Türkiye Spor Federasyonu Aydın İl Temsilciliği tarafından organize edilen ‘Satranç Turnuvası’nda dereceye girenler ödüllerini aldı.Efeler Be...

Efeler Belediyesi, Aydın Lisesi Mezunları Derneği(ALMED) ve Türkiye Spor Federasyonu Aydın İl Temsilciliği tarafından organize edilen ‘Satranç Turnuvası’nda dereceye girenler ödüllerini aldı.

Efeler Belediyesi Adnan Menderes Yaşam Merkezi’nde, Efeler Belediye Başkan Yardımcısı Belgin Alpdoğan’ın ilk hamleyi yaparak başlattığı turnuva iki gün sürdü. 5 kategoride düzenlenen turnuvaya 218 sporcu katılımda bulunurken, iki gün boyunca süren turnuvada sporcular toplam 85 bin dakikada 25 bin 900 hamle yaptılar.

Zeka, disiplin ve özveriye dayanan satranç sporuna destek olmak adına gerçekleştirilen turnuvanın ikinci günü Adnan Menderes Yaşam Merkezi’nde ödül töreni düzenlendi. Katılımcılara sertifika verilirken dereceye girenler Kupa, madalya ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildiler.

İki gün süren ve yoğun katılımla gerçekleşen turnuva 7 yaş altı, 8 yaş altı, 10 yaş altı , Açık ve A(ELO) kategorisi olmak üzere 5 kategoride yapılırken, dereceye girenlerin ödüllerini Efeler Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürü Yusuf Kalın, ALMED Başkanı Selma Böceklioğlu Dündar, Türkiye Spor Federasyonu Aydın Satranç İl Temsilcisi Mustafa Yavuz ve Hakemlerin elinden aldı. Düzenlenen törenle ‘ Satranç Turnuvası’nda ödül verilen kategoriler ve sporcular şu şekilde; 7 yaş altı (E)kategorisinde; 1. Ali Kaan Genç, 2. Arif Ege Okudan, 3. Ege Sarıçam, 8 yaş altı (D) Kategorisinde, 1. Görkem Kırdök, 2. Yağız Kalınoğlu, 3. Ahmet Demirtaş, 10 yaş altı(C) Kategorisinde; 1. Doruk Ürek, 2. Kerem Efe Dalar, 3. Şuayip Talha Kocabay, Açık (B) Kategorisinde; 1. Oğulcan Barış Öztürk, 2. Semih İnaç, 3. Yusuf Kürşat Günal, ELO (A) Kategorisinde; 1.Kıvanç Karaoğlan, 2.Tarkan Tekten, 3. Arda Yungucu.

  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
    Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Aba Güreşi hakemleri Dünya Kupası’na hazır16 Ağustos 2018 Perşembe 15:23
  • Fenerbahçe hazırlıklara başladı16 Ağustos 2018 Perşembe 14:23
  • Kuşadası’nda basketbol şöleni16 Ağustos 2018 Perşembe 13:23
  • 2019 UEFA Süper Kupa ev sahipliği devir teslim töreni yapıldı16 Ağustos 2018 Perşembe 13:23
  • Bayram Bektaş: "Galatasaray’a yenilmeden döneceğiz"16 Ağustos 2018 Perşembe 13:23
  • Celso Borges resmen Göztepe’de16 Ağustos 2018 Perşembe 13:23
  • Tavşanlı’da Minikler Futbol Şenliği16 Ağustos 2018 Perşembe 12:43
  • RedBullReign’de final zamanı16 Ağustos 2018 Perşembe 12:24
  • Türkiye yerini korudu16 Ağustos 2018 Perşembe 12:24
  • Samuel Eto’o, Qatar Sports’ta16 Ağustos 2018 Perşembe 11:23
  • Tüm Hakları Saklıdır © 2013 Aydın 24 Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0533 310 60 08