4. Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı

4. Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı

Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi 4. Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı. 66 ülkeden 1240 eserin katıldığı "Savaş ve Barış" temasıyla düzenlenen yarışmanın 1'ncisi Küba'dan, 2 ve 3'ncü eser ise İran'dan seçildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Uluslararası Karikatür Yarışması sonuçları açıklandı. Bu yıl teması "Savaş ve Barış" olarak belirlenen yarışmaya 66 ülkeden 1240 eser katıldı. Amatör ve profesyonel sanatçıların eserleri 2-3 Mart'ta tarihi Denizli Konağı'nda toplanan jüri üyeleri tarafından değerlendirdi. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Serhat Akbulut, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, Kültür ve Sanat Şube Müdürü Arif Duru, Turizm ve Tanıtım Şube Müdürü Samet Başer, Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Gülsün Sağlık, karikatürist Şevket Yalaz, Savaş Ünlü, Mehmet Selçuk, Abdülkadir Uslu, Altan Özeskici, Ali Şur ve Kübra Deligöz'den oluşan jüri, eserleri inceleyerek değerlendirdi.

Ödül töreni ve sergi 15 Mart'ta

Yarışmanın 18 yaş üstü kategorisinde Küba'dan Aristides Esteban Hernandez Guerrero "nun eseri birinci seçilirken, İran'dan Bagher Hemmati'nin eseri ikinci, yine İran'dan Ali Rastroo'nun eseri ise 3. oldu. Mansiyon ödüllerini ise sırasıyla Çin'den Fan Lintao, Tekirağ'dan Turan Aksoy ve Eskişehir'den Mehmet Zeber aldı. 18 yaş altı mansiyon ödüllerini ise sırasıyla İstanbul'dan İrem Eroğlu ve İzmir'den Mustafa Çelikçakır ile Mina Hacer Yalçın almaya hak kazandı. Yarışmanın ödül töreni ve sergisinin 15 Mart 2024 Cuma günü Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu'nda yapılacağı kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.