AK Partili Yavuz; “CHP yalan ve iftira siyasetini devam ettirmektedir”

AK Partili Yavuz; “CHP yalan ve iftira siyasetini devam ettirmektedir”

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, CHP’nin ‘Germencik’te siyanürle altın çıkarıyorlar’ söylemiyle ilgili konuştu. İddiaların asılsız olduğunu belirten Yavuz, “CHP yalan ve iftira siyasetini devam ettirmektedir” dedi.

Aydın’ın Germencik ilçesine bağlı, Ortaklar Dağyeniköy Mahallesi'nde "siyanürle altın çıkarıyorlar" iddiasıyla ilgili halkı bilgilendirmek ve yaşanan olaylarla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, sondaj çalışmalarının, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün (MTA) tüm Türkiye’de yaptığı gibi Germencik’te de jeolojik tespit çalışmalarını kapsadığını söyleyerek “siyanürle altın çıkarıyorlar iddiası gerçeği yansıtmamaktadır, tümüyle asılsızdır” diye konuştu.

MTA Genel Müdürlüğü tarafından bölgede bulunan ruhsat sahasında önceki yıllarda yapılan çalışmalarda elde edilen örnekler göz önünde bulundurularak 2021-2022 yıllarında bir sondaj çalışması yapılıp araştırmanın genişletilmesi planlandığını açıklayan AK Partili Yavuz şunları kaydetti:   

“SİYANÜRLE ALTIN ÇIKARIYORLAR İDDİASI TÜMÜYLE ASILSIZDIR”

MTA, ülkemizdeki petrol ve doğalgaz hariç tüm madenlerin arama ve araştırma işlemlerini yapmaktadır. Bu aramaları kendi ruhsat sahalarında bütün izinleri alarak yasal çerçeve içerisinde gerçekleştirmektedir. MTA’nın maden üretme ve çıkarma gibi bir görevi bulunmamaktadır. Germencik’teki çalışma da bu kapsamda yürütülmektedir. Dolayısıyla “siyanürle altın çıkarıyorlar” iddiası gerçeği yansıtmamaktadır, tümüyle asılsızdır.

“CHP’NİN ALGI OPERASYONU ELLERİNDE PATLADI”

Bu gündem vesilesiyle görüyoruz ki, bir kez daha CHP’nin algı operasyonu ellerinde patlamıştır. Genel başkanından milletvekiline, milletvekilinden belediye başkanına tepeden aşağıya tutarsızlık, yalan ve iftira siyasetini devam ettirmektedirler. Her zamanki gibi CHP zihniyeti, çok büyük bir gerçeği gözden kaçırmaktadır. Efeler kirli algı oyunlarına kanmazlar! Buradan bölgede geçimlerini zeytin ve incir bahçelerinden sağlayan kıymetli vatandaşlarımıza sesleniyorum: Bizler güzel incirimizin eşi benzeri olmayan tadını, zeytin ağaçlarımızın gölgesini, dağlarımızdan, ovalarımızdan esen rüzgarın serinliğinin verdiği huzuru iyi biliriz. Konu vatansa, konu topraksa herkesten önce biz geliriz. Toprak, millet ve bayrak aşkıyla büyüyen Aydınlı hemşerilerim, hainlerle kol kola girenleri ve ihanetlerini unutmadılar, unutmayacaklardır.

“GÜNDEM DEĞİŞTİRİLMEK İSTENİYOR”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve “çıkar amaçlı örgüt kurma” iddiasıyla tutuklanan Erkan Karaarslan ve hakkında bazı gündem konuları bulunduğunu belirten Aydın Milletvekili Yavuz, “Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde FETÖ ile iltisaklı bir şahsın yönetimle birlikte adı geçmektedir. Aydınlının ferasetini hiçe sayan bu zihniyet, cevaplanması gereken soruları cevaplamak, açıklama yapılması gereken bu gündemi değiştirmek için vatandaşı yalan ve iftira siyasetine alet etme yolunu seçmiştir” diye konuştu.

“ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NU PROTESTO EDİN”

Yavuz, Germencik Dağyeniköy’de çevreci hassasiyeti gösterip algı operasyonu yürütmek isteyenlere şu sözlerle seslendi. “Aydın’ın can damarı Menderes Nehri, CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesince kirletilirken neredeydiniz? Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nü, çevreyi kirlettiği gerekçesiyle Aydın Belediyesi'ne ceza keserken neredeydiniz? Hani siz çevrecisiniz ya! Hani doğadan ve tarım alanlarının korunmasından yanasınız ya! İşte meydan…Buyurun, Aydın Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesine kestiği ceza da ortada. Gidin Özlem Çerçioğlu’nu da protesto edin de samimiyetinizi görelim. Bu millet artık yalanlarınıza inanmıyor. Sizi çok ama çok iyi tanıyor. Siz, ülke yangın yeriyken askerlerin arasından sıvışıp televizyon başından olanları seyreden Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu’na tek laf edebildiniz mi? Bu millete karşı samimi olun, dürüst olun. Bırakın şov yapmayı…”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.