AK Partili Yavuz: “Çiftçilerimizin ÇKS kayıt sorunu çözüldü”

AK Partili Yavuz: “Çiftçilerimizin ÇKS kayıt sorunu çözüldü”

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) nedeniyle çiftçilerin yaşadığı kayıt sorunlarının çözüldüğünü belirtti. Çiftçilere seslenen Yavuz, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, sizler yetiştirin, üretin biz her daim sizlere destek vermeye hazırız” sözünü verdi.

Ziraat Odası Başkanları ve AK Parti ilçe teşkilatları ile birlikte, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ve Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Nihat Pakdil’i ziyaret ederek buğday primi, 2022 yılı pamuk primi, mazot ve gübre desteklemesi, mısır, ayçiçeği, zeytinde organik tarım desteklemeleri, hayvancılık desteklemeleri, Avşar ve Karacahayıt Mahalleleri'ndeki tapusuz arazilerin prim desteklerinden faydalanması, Doğanbey ve Tuzburgazı Mahalleleri'ndeki sit altına alınan arazilerin sit alanından çıkarılması konularında toplantı gerçekleştirdiklerini belirten AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, 20 yıldır Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kaydedilemeyen ve bu sebeple tarımsal desteklerden faydalanamayan üreticilerin sorunlarının çözüldüğü müjdesini verdi.

Yavuz konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

ÇİFTÇİLERİMİZİN ÇKS KAYIT SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Avşar, Karacahayıt ve Serçin Mahalleleri'nde mülkiyet ihtilafı olan ve 20 yıldır Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kaydedilemeyen ve bu sebeple tarımsal desteklerden faydalanamayan 565 üreticinin 10.097 dekar zeytinlik alan, 3359 dekar sulu alan olmak üzere toplamda 13.456 dekar tarım alanının, Çiftçi Kayıt Sistemi yönetmelik değişikliği ile çözülmüş oldu.

DESTEK BİZDEN, GAYRET SİZDEN, BEREKETİ ALLAH’TAN

Vatandaşlarımızın her sorununda yanında olmak hepimizin temel vazifesidir. Vazifemizi yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz. Milletimizin duası ve desteği ile inşallah büyüyen Türkiye’nin kazanımlarıyla birlikte 2023 yılında da çiftçi ve üretici kardeşlerimize verdiğimiz destekler artarak devam edecektir. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, “sizler yetiştirin, üretin biz her daim sizlere destek vermeye hazırız.”

Çiftçilerimizin sorunlarının çözümünde desteğini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyor, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Vahit Kirişci’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.