Ankara gayrimenkul hukuku avukatı görevleri nelerdir?

Ankara gayrimenkul hukuku avukatı görevleri nelerdir?

Gayrimenkul avukatının işlevi fazladır. Titizlikle ve temsil ettiği kişilerin haklarında kayıp olmaması için özenle çalışmalıdır.

Gayrimenkul alanında var olan uyuşmazlıkların çözümünü gidermek için çalışan Ankara gayrimenkul avukatı için sürecin işleyişi çalışmalarını yürütmesi açısından oldukça önemlidir. Avukat seçimi davanın olumlu seyretmesi açısından fazla önem taşır.

Gayrimenkul Avukatı Görevleri

Genel hatları ile değerlendirildiğinde gayrimenkul avukatı Ankara görevleri; Taşınmazların alımı, satımı ve tapularının tescil işlemleri, kira sözleşmelerinin hazırlanması hizmeti verir. Bunların yanı sıra kiracı tahliyesi işlemleri, tapu iptali ve tesciline ilişkin davaların takibi, taşınmaz ortakları arasında çıkan ihtilafların hukuksal zeminde çözüme kavuşturulması, yabancıların mülk edinme işlemleri ile ilgili hukuksal ve resmi süreçlerin takibi gibi süreçleri yöneterek davanın sürecini avukat aracılığı ile yürütür.

Gayrimenkul Avukatı Ankara İçin 2023 Ücret

Daire, bina, iş yeri, arazi gibi gayrimenkullerin uyuşmazlıklarına bakan gayrimenkul avukatı Ankara için net bir ücret bilgisi verilememektedir. Her yıl Türkiye Barolar Birliği tarafından güncellenen avukatlık asgari ücret tarifesi uyarınca düzenlenen alt sınıra göre belirlenen fiyatlar davanın içeriği ve daha fazla zaman ve emek harcanması durumuna göre değişkenlik gösterir. Alanında uzman bir avukatla sürecin doğru bir şekilde ilerlemesi adına avukat seçiminde titiz davranılmalı, avukatın temsil ettiği kişinin hak kaybına uğramaması adına iyi bir hazırlık dâhilinde çalışmasını ilerletmelidir.

Kaynak: https://www.delilavukatlik.com/ankara-gayrimenkul-avukati

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.