Aydın’da 9 bin sağlık personeli görev yapıyor

Aydın’da 9 bin sağlık personeli görev yapıyor

Ramazan Bayramı boyunca vatandaşın sağlığının korunması ve mağduriyet yaşanmaması amacıyla Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda il genelinde 9 bin 335 sağlık personeli görev yapıyor.

Ramazan Bayramı boyunca vatandaşın sağlığının korunması ve mağduriyet yaşanmaması amacıyla Aydın İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda il genelinde 9 bin 335 sağlık personeli görev yapıyor.

Türkiye genelinde olduğu gibi Aydın'da da Ramazan Bayramı hareketliliği başlarken, vatandaşların bayram tatili boyunca mağduriyet yaşamaması adına il genelindeki kurumlar da bayram tedbirleri almaya başladı. Bu çerçevede harekete geçen Aydın İl Sağlık Müdürlüğü ise vatandaşların sağlık yönünden sıkıntı yaşamaması için bayram mesaisi hazırlıklarını tamamladı. Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul'un da onayıyla 9 günlük bayram tatili boyunca il genelindeki 18 hastane, 3 Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Evde Sağlık Hizmetleri olmak üzere toplam 9 bin 335 sağlık personeli görev yapacak.

Sağlıklı ve huzurlu bir bayramın geçirilmesi hedefiyle Ramazan Bayramı süresince il genelinde 4 bin 143 personel acil servislerde görev yapacak. Ayrıca Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında da 62 ekip ve 158 personel görev yapıyor.

Ramazan Bayramı tatili süresince verilecek olan sağlık hizmetlerini değerlendiren İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul; "Tatil süresince hizmet verecek olan hastanelerimiz ile Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerimizde sağlık hizmetlerinin aksamaması adına insan gücü ve tıbbi donanım yönünden gerekli düzenlemeler yapılarak tedbir ve önlemler alındı. Sağlık tesislerimizde bayram tatili süresince poliklinik hizmeti haricinde acil servis, yoğun bakım, ameliyathane, doğumhane, Diyaliz ünitelerimiz, yataklı servislerimiz ve Evde Sağlık Hizmetleri birimlerimiz kesintisiz sağlık hizmeti verilmeye devam edecektir. Acil servislerimiz de 4 bin 143 personelimiz, 62 Evde Sağlık hizmetleri ekibimizde görevli 158 personelimiz dahil olmak üzere toplam da 9 bin 335 sağlık personelimiz hastalarımıza ve vatandaşlarımıza hizmet vermek için görevi başında olacak. Yoğun bir şekilde çalışarak özveriyle görevini yerine getirecek olan tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Vatandaşların sağlıklı bir bayram geçirmesi için tüm tedbirlerin alındığına dikkat çeken Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, sağlık personelleri nezdinde tüm Aydınlılara sağlıklı bir bayram geçirmeleri temennisinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.