Başkan Büyükakın: "TURKOVAC, ülkemiz için gurur kaynağıdır"

Başkan Büyükakın: "TURKOVAC, ülkemiz için gurur kaynağıdır"

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, yerli aşı TURKOVAC'ı geliştiren Prof.

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, yerli aşı TURKOVAC'ı geliştiren Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve ekibini kutladı, Türkiye için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağı olduğunu ifade etti.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, üniversite hastanesi başta olmak üzere Kocaeli'deki farklı hastanelerde görev yapan doktorların yanı sıra sağlık kurumlarının idarecileri ve eczacılarla bir araya geldi. Toplantıda; sağlıkta şiddet, aşılama, bağımlılıkla mücadele ve sağlık çalışanlarına Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulan destekler ele alındı. Sağlık çalışanlarına şiddete tepki gösteren Başkan Büyükakın, "Doktorlarımızın, hemşirelerimizin ve tüm sağlık personelimizin bugüne kadar gösterdiği fedakârca gayret için bir kez daha teşekkür ediyorum. Ülkesi ve milleti için çalışan sağlık çalışanlarımızın güvenliği ve huzurlu bir şekilde çalışabilmesi için hepimize görev düşüyor" dedi.

"TURKOVAC'ı itibarsızlaştırmaya çalışanlara da asla müsaade etmeyeceğiz"

Sağlık sektöründe çalışanlara verilen ücretsiz ulaşım ve toplu konut projesine de teşekkür edilen toplantıda, sağlık çalışanlarına yapılan şiddetin önlenmesine dönük görüş alışverişinde bulunuldu. Türkiye'de sağlık alanında yaşanılan gelişmelere de vurgu yapılan görüşmenin sonunda bir değerlendirme yapan Başkan Büyükakın, "Korona virüse karşı geliştirilen yerli aşımız TURKOVAC ile Türkiye, dünyada covid-19 aşısı üreten 9 ülkeden bir tanesi oldu. Bu çok ama çok önemlidir. Yerli aşı TURKOVAC'ı geliştiren Prof. Dr. Aykut Özdarendeli ve ekibini de bu buluşmayla bir kez daha tebrik ediyorum. TURKOVAC, ülkemiz için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağıdır. Geldiğimiz noktada TURKOVAC'ı itibarsızlaştırmaya çalışanlara da asla müsaade etmeyeceğiz" şeklinde konuştu.

"Bilim insanlarımıza sonuna kadar güveniyoruz"

Toplantının ardından çekilen hatıra fotoğrafı sonrası birlikteliği değerlendiren Başkan Büyükakın, "Bu kadim milletin içerisinden çıkmış bilim insanlarımıza sonuna kadar güveniyoruz. Milli aşı için gündüzlerini gecelerini harcayan ve büyük emek veren kıymetli hocalarımıza buradan selam gönderiyorum. Bilimin ışığından ayrılmadan ülkemize hizmet eden her insanımıza çok teşekkür ediyorum" sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.