Başkan Çerçioğlu’na bir dava daha

Başkan Çerçioğlu’na bir dava daha

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu hakkında, Aydın 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, zincirleme görevini kötüye kullanma isnadıyla yeni bir dava daha açıldı.

Zincirleme evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, ihaleye ve edimin ifasına fesat gibi çeşitli suçlamalarla Ağır Ceza ve Asliye Ceza mahkemelerinde birçok davada yargılanması devam edilen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ile ilgili Aydın 1. Asliye Ceza Mahkemesinde zincirleme görevi kötüye kullanma suçlamasıyla yeni bir dava daha açıldı. Çerçioğlu, 15 bürokratı ile birlikte yeni açılan davada da yargılanacak.

Açılan yeni davanın konusunun ise 2014-2016 yılları arasında Erkan Karaarslan ve bağlantılı şirketlere verilen doğrudan temin işlerde zincirleme şekilde görevi kötüye kullanarak kamuyu zarara uğratmak olduğu öğrenildi. Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı Devlet Memurları Suçları Savcısı Murat Oran tarafından yürütülen soruşturmanın, İçişleri Bakanlığı'nın verdiği soruşturma izni ile iddianameye dönüştürülerek dava açıldığı bilgisine ulaşıldı.

Başka konulardan devam eden 3 dosyada zincirleme görevi kötüye kullanma suçundan yargılaması Aydın 2. Asliye Ceza Mahkemesinde devam eden Başkan Çerçioğlu hakkında 2,5 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası talep edildiği ve 20 Haziran’da karar duruşması yapılacağı öğrenilirken, mahkumiyet kararı verilmesi durumunda İçişleri Bakanlığı’nın idari bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu. (MEHMET AYDIN)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.