Başkan Güngör; “Hekimlerine hem vefa borcumuz hem de ihtiyacımız var”

Başkan Güngör; “Hekimlerine hem vefa borcumuz hem de ihtiyacımız var”

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, "Saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada fedakârca görev alan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını...

AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, "Saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada fedakârca görev alan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım" dedi.

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yazılı açıklama yaptı. Kanuni Sultan Süleyman'ın dünyadaki en büyük mutluluğu, "bir nefes sıhhat" olarak tarif etmesinin boşuna olmadığını vurgulayan İl Başkanı Güngör, açıklamasında, "14 Mart 1827 tarihinde Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire'nin kuruluşu Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmektedir ve okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü sağlık kavramını fiziksel, ruhsal ve sosyal açıdan tam bir iyilik hali olarak tanımlıyor. Sağlık hizmetlerini dünyanın en büyük sektörlerinden biri haline getirmiştir. Bilginin ve verinin en önemli değer haline geldiği bir dönemde sağlık sektörü bu yönüyle de giderek güçlenmektedir. Sağlık, huzurun ve mutluluğun vazgeçilmez unsurudur. Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda, hayatın her alanında olduğu gibi sağlık ve tıp alanında da her gün yeni gelişmeler ve ilerlemeler kaydedilmektedir. Bu alanda Türkiye de yaptığı yatırımlarla Dünyanın gelişmiş ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle kutsal, saygın ve onurlu bu mesleği büyük bir özveriyle yerine getiren hekimlerimiz ve sağlık hizmetlerini halkımıza ulaştırmada fedakârca görev alan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, başarı ve mutluluklar dilerim. Ebediyete uğurladığımız tüm hekimlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.