Başkan Kepenek  ‘Huzurlu Honaz’ için hazırladığı yeni dönem projelerini açıkladı

Başkan Kepenek ‘Huzurlu Honaz’ için hazırladığı yeni dönem projelerini açıkladı

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, "Honaz'ımızın huzuru için" sloganı ile yeni dönem lansman toplantısını gerçekleştirdi. Başkan Kepenek'e büyük desteğin olduğu toplantıda Honaz için planlanan yeni projeleri Başkan Kepenek tek tek anlattı.

Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, yeni dönem projelerini anlattığı lansman toplantısını gerçekleştirdi. Honaz'da yoğun bir kalabalık eşliğinde ve coşkulu geççen etkinliğe CHP Denizliğ İl Başkanı Ali Osman Horzum, CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Meclis üyesi adayları, partililer ve Honazlı vatandaşlar katıldı.

Lansman toplantısında ilk olarak CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, konuşma yaptı. Arpacı, "Hani doğduğun yer mi doyduğun yer mi demişler. Ben de 20 sene Honaz'ın ekmeğini yedim, suyunu içtim. 20 sene boyunca organize sanayi bölgesinde çalıştım. Dolayısıyla ben de sizlerin bir hemşehrisi sayılırım. Honaz'ın ne kadar önemli bir yer olduğunu ilimiz için ne kadar önemli olduğunu bilirim. Dolayısıyla sayın belediye başkanımızın 5 sene boyunca yaptıklarını gördüğümde de gerçekten gurur duydum. BU geçen 5 sene içinde ne büyük zorluklarla uğraştığını nasıl bir bütçe ile bu işleri başardığını biliyorum. Başkanımıza ve ekibine çalışanlarına işçilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yeni dönem projelerini anlatan Başkan Yüksel Kepenek, "Honaz'ımız için yaptığımız 5 yıllık çalışmalarımıza Honaz halkımızın malumudur. 5 yıllık görevimiz boyunca elimizden gelenin daha fazlasını yapmak için çalıştık ve doğruyu yaptık. Ben şöyle bir saydım da toplam 17 mahallemizin sosyal tesis sorununu çözmüşüz. Biz geldiğimizde 3 mahallede sosyal tesis vardı. Biz sosyal tesis yapacağız demişler seçim çalışmasında. Heralde Honaz'ı gezmiyorlar. Biz onları zaten yaptık. Yeni dönemde de Honaz'ımızın huzuru için çalışmaya devam edeceğiz. Bu kapsamda yeni projelerimizi de hazırladık. Öncelikle Kaklık Mahallemize gündüz bakımeveni kazandıracağız. Honaz'ın en değerli ürünlerinden biri cennet elması. Ancak cennet elmasını kuruturken maalesef hijyen şartlarında kurutamıyoruz. Pazar sorunlarımız oluyor. Bunun için Cennet Elması kurutma alanları yapacağız. Diyorlar ki gençler ilçelerde yaşamıyorlar. büyük şehirlere gidiyorlar. Haklılar. Onların kendilerini gerçekleştirebileceği, eğlenebileceği, tiyatrosu, sineması, halk oyunları için Gençlik Merkezi yapıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Honamız için kapalı bir salonu kazandıracağız ve spora da verdiğimiz önemi göstereceğiz. Geldik Bağarası'na. Bağarası çiftçilerimizin göz bebeği Honaz deyince akla kiraz gelir değil mi? Ama kirazcılara kiraz deyince akla su gelir. Yeni bir sondaj çalışmasına başlıyoruz. böylelikle sulama sıklığımızı da 7 güne düşüyoruz. Bu sayede ürünlerimiz daha kaliteli olacaktır. Dünyaya satımı konusunda daha yeni pazar kapılarının da açılmasını sağlayacaktır" diye konuştu.

"Honaz için yapacaklarımız bitmez"

Başkan Kepenek'in açıkladığı projeler bunlarla da sınırlı kalmadı. Başkan Kepenek, arazi yolları kilit parke döşeme, Kar-ova projesi, Honaz Müzesi, gezici yazlık sinema, güneş enerji tarlası, kiraz alanında dolu önleyici sistemler, Selanik parkı, Kızılyer Belediye konutları, hayvan barınağı, kadın çiftçilere destek, Ahıska Türkleri Anıt Parkı, Turşu Üretim Tesisi, kültür gezileri projelerini de tek tek anlatarak, "Honaz için yapacaklarımız bitmez" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.