Çerçioğlu’ndan tarıma destek devam ediyor

Çerçioğlu’ndan tarıma destek devam ediyor

Üreticilere yönelik destek projelerine aralıksız devam eden Aydın Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz drone ile ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ederken, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren üreticiler Büyükşehir Belediye...

Üreticilere yönelik destek projelerine aralıksız devam eden Aydın Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz drone ile ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ederken, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren üreticiler Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na teşekkür etti.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, çiftçilerin karşılaştığı sorunların çözümüne yönelik teknolojik yeniliklerde hız kesmiyor. Tarım sektörüne sağladığı desteklerle öne çıkan Büyükşehir Belediyesi, ziraat ile uğraşan vatandaşların zaman kaybı ve özellikle de maliyetlerini azaltacak, verimliliği artıracak drone teknolojisini kullanarak ücretsiz gübre atım işlemlerine aralıksız devam ediyor. 20 dekar ve altında araziye sahip vatandaşların arazilerine gübre atım işlemlerinin gerçekleştirildiği teknolojik hizmet ile Aydınlı çiftçilerin maliyetleri ciddi oranda düşüyor.

"Akaryakıt giderleri azaldı"

Modern teknolojiler ile sürdürülebilir tarım modelini daha da geliştirerek ürün kalitesini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu; "Projeyle hem çiftçilerimizin akaryakıt giderlerini azalttık hem de yerden gübre atımıyla yaşanan yüzde 10'a varan ürün kaybının önüne geçtik. Çiftçilerimiz, teknoloji sayesinde özellikle akaryakıt gibi daha birçok giderin altında ezilmeyecek. Büyükşehir Belediyesi olarak üreticinin yanında olmaya ve her türlü destek bulunmaya dün olduğu gibi bugünde devam edeceğiz" dedi.

"Bu hizmeti gerçekten sevinç ve gururla karşılıyoruz"

25 yıldır Aydın'da çiftçilik yaptığını ifade eden Adem Balıkçı; "Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin çiftçiye sunmuş olduğu yeniliklerden birisi de drone. Bugüne kadar gübrelemeyi sürekli traktörlerle yaptık. Bu süreçte yapmış olduğumuz gübrelemede traktör izi mahsulümüze zarar veriyordu. Bu da ürüne baya bir zarar veriyordu. Teknoloji her gün gelişiyor. Bizler de buna ayak uydurmak için Aydın Büyükşehir Belediyesi'nin bize tanımış olduğu drone hizmetini, bugün itibari ile Söke Ovası'nda uyguladık. Bize nasip oldu. Sevinçliyiz, gururluyuz. Büyükşehrin bize verdiği desteklerden dolayı. Mazot ve gübre maliyetlerinin artmış olduğu bir dönemde bize böyle bir hizmet sağlandığı için Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Özellikle tarım alanında drone aleti oldukça maliyetli. Çiftçiler bu teknolojiye erişemiyor. Büyükşehir Belediyesi'nin bu hizmetini gerçekten sevinç ve gururla karşılıyoruz. Buradan Topuklu Efemize teşekkür ediyorum. Bu hizmeti sunduğu için Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na minnettarım" dedi.

"Zaman konusunda büyük kazanç sağlıyor"

Nazilli Ovası'nda çiftçilik yapan Mesut Yörükoğlu ise "Bu hizmeti öğrendikten sonra, bunun faydalı olabileceğini düşünerek böyle bir girişimde bulundum. Bu hizmetin en önemli yanı ise dışardan yaptırmak istediğiniz oldukça maliyetli ancak Büyükşehir Belediyesi'nin bu hizmeti ücretsiz olarak çiftçiye sunuyor. Gübreleme traktörle yapıldığında yoncalar eziliyor. Bu durumda belli bir miktarda yonca eziliyor. Bu da belli bir oranda kayıp oluşturuyor. Bu hizmet son sistem bir teknik ve kayıp olmuyor. Zaman konusunda büyük kazanç sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi'nin bu tür bir hizmet vermesi çok güzel bir şey. Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na bu hizmetinden dolayı teşekkür ederim" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.