DEÜ, YKS başarısını ödüllendirecek

DEÜ, YKS başarısını ödüllendirecek

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) dereceye girerek lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencileri ödüllendirecek.

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS) dereceye girerek lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencileri ödüllendirecek. Bu yıl derece alarak DEÜ'yü tercih edecek öğrencilere birçok burs programı çerçevesinde 4 yıl geri ödemesiz burs, ücretsiz yemek, barınma imkanı ile startup şirket kurma desteği sağlanacağı açıklandı.

Yetkin akademik kadroları, ulusal ve uluslararası alandaki başarılarıyla Türkiye'nin saygın eğitim kurumlarından birisi olan Dokuz Eylül Araştırma Üniversitesi (DEÜ), 2023 YKS sonuçlarında yerleştikleri bölümün puanı esas alınarak belirlenen yüzdelere giren ve lisans programlarına kayıt yaptıran öğrencilere, eğitim hayatlarında ve kariyerlerinde destek vermek amacıyla karşılıksız burs ve üniversitenin bazı imkanlarından ücretsiz faydalanma hakkı sunacağını bildirdi.

DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, Dokuz Eylül Üniversitesini seçen öğrencilere, YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı burslarının yanı sıra üniversite olarak da burs imkanları sunacaklarını belirterek, "Yükseköğretim Kurumları Sınavında bu yıl ilk 100'e girerek araştırma üniversitemizi tercih edecek öğrencilerimize, bursun yanında imkanlarından ücretsiz yararlanma fırsatı sunacağız. İlk 100'deki öğrencilerimiz aylık 5 bin TL burs ödemesi, üniversite yurtlarında ücretsiz konaklama ve yemekhanelerimizde ücretsiz öğle yemeği imkanlarından faydalanacak" dedi.

Rektör Hotar, "Araştırma üniversitemizin denizcilik bölümlerini seçecek kız öğrencilerimizin; azmi, özverisi ve potansiyeli ile denizlerdeki kariyerlerinde fark oluşturacağına inanıyoruz. Bu sebeple başlattığımız "Başarıya Yelken Açan Kadınlar" burs programında, 2023 YKS'de ilk 75 bin sıralamasına giren kadın denizcilerimize 4 yıl boyunca aylık 4 bin TL burs imkanı sunacağız" bilgisini paylaştı.

Rektör Hotar, DEÜ'nün geleceğin yetkin mühendislerini de beklediğini belirterek, "Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi, uluslararası standartlarda akredite edilmiş programları, endüstri 4.0 ve savunma sanayiine yönelik TUSAŞ gibi önemli kuruluşlarla iş birliği yapmaktadır. YKS 2023'te ilk 100'e giren ve Mühendislik Fakültemizi tercih eden öğrencilerimize, startup şirket kurma desteği sağlayacağız. Geleceğin başarılı mühendislerine öğrencilik yaşamlarında tüm desteği vereceğiz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.