İEÜ’ye ‘Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite’ ödülü

İEÜ’ye ‘Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite’ ödülü

Kadın-erkek eşitliği ve kadına şiddetle mücadele konularında birçok örnek projeye imza atan İzmir Ekonomi Üniversitesine (İEÜ), İstanbul'dan ödül geldi.

Kadın-erkek eşitliği ve kadına şiddetle mücadele konularında birçok örnek projeye imza atan İzmir Ekonomi Üniversitesine (İEÜ), İstanbul'dan ödül geldi. Lider Kadın Paneli ve Ödüllerinde İEÜ, "Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite" ödülüne layık görüldü.

Kadın-erkek eşitliğine yönelik üniversite genelinde stratejik plan hazırlayan, yapılan tüm çalışmaların envanterini çıkaran, gençlerde farkındalığı artırmak adına eğitim programlarında derslere yer veren İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), başarılı çalışmaların karşılığını aldı. Koç Üniversitesi ile Ekonomi Gazetesinin stratejik ortaklığında düzenlenen Lider Kadın Paneli ve Ödüllerinde İEÜ, "Kadınların Geleceğini Güçlendiren Üniversite" ödülünü aldı.

İzmir Ekonomi Üniversitesi EKOKAM Müdürü Prof. Dr. Gönül Dinç Horasan, toplumsal faydayı temel alan çalışmalara devam edeceklerini söyledi. Prof. Dr. Horasan, "Sadece üniversite bünyesinde projeler geliştirmekle kalmıyor, diğer kurumlarla iş birliğini artıracak adımlar da atıyoruz. Geçtiğimiz dönemde bir çalıştay düzenleyerek, üniversiteler bünyesinde faaliyet gösteren kadın merkezlerinin yöneticileriyle buluştuk. Bu çalıştay, iş birliğinin artması adına örnek bir adımdı. Bunun yanı sıra üniversitemiz içinde, çok geniş bir envanter çalışması başlattık. Bugüne kadar atılan adımları ve bundan sonra yapılabilecek projeleri tek tek belirleyerek sağlam bir zemine oturttuk" dedi.

Prof. Dr. Horasan, üniversite genelinde, kadına yönelik şiddet ve ayrımcılığa karşı farkındalığı artırmayı amaçlayan bir planı da uygulamaya başladıklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.