İleri yaşlarda gebelikte dikkat edilmesi gerekenler

İleri yaşlarda gebelikte dikkat edilmesi gerekenler

İleri yaşla birlikte ortaya çıkan hastalıklar anne adayları için engel teşkil eder. Herhangi bir hastalığınız bulunmuyorsa 40 yaşından önce diyabet ve tansiyona karşı önlem alınmalı ve bu hastalıkların olup olmadığına yönelik testler yapılmalıdır.

Östradiol, FSH ve LH adet döneminde mevcut olup, bu testler sonucunda yapılan ölçümler yumurtalıkların durumu hakkında doğru bilgi verir, sonuçlara göre tüp bebek tedavi camı kullanılıp kullanılmayacağına karar verilir. Anne adayları normal kilonun üzerindeyse tüp bebek tedavisi öncesi Azerbaycan tüp bebek merkezimizde bir uzman eşliğinde ideal kiloya ulaşmalıdır.

Obezite tüp bebek tedavisinin başarı oranını düşürmekte ve hamilelik sırasında ve doğum sonrasında bebeğin sağlığını olumsuz etkilemektedir. Hamilelik kararından sonra vitamin ve mineral eksiklikleri tespit edilir. Yaygın sayılabilecek vitamin eksiklikleri tedavi edilmeli çünkü bunlar hamileliği olumsuz etkiler.

Tüp bebek tedavisine karar verilirken araştırılması gereken durumlar arasında genetik bozukluklar da yer almaktadır. Genetik hastalıkların ortaya çıkması ilerleyen yaşla orantılıdır, bu nedenle erken yaşta ortaya çıkmayan genetik hastalıklar ileri yaş için risk oluşturabilir ve genetik tanı testleri yapılarak bu riskler önceden belirlenebilir.

Tüp Bebek Maliyetleri

Kişiye özel tedavi planı ile öncelik, bebek sahibi olmanızı sağlayacak doğru zamanda doğru prosedürleri kullanmaktır. Bu aşamalar başarılı bir şekilde geçildikten sonra ardından Azerbaycan tüp bebek merkezindeki maliyet hesaplanacaktır. Fiyat bilgisi için Prof. Dr. Haşmet Mesut Özsoy sitesini ziyaret ediniz.

Kaynak: https://www.profdrhasmetmesutozsoy.com/azerbaycan-tup-bebek-merkezi

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.