İzmir İmplant Tedavisi

İzmir İmplant Tedavisi

Bireyler herhangi bir nedene bağlı olarak diş kaybı veya diş çekimi yaşadıklarında kaybedilen diş dokusunun yerine protez dişler yerleştirilerek dişlerin fonksiyonları devam ettirilir.

İzmir implant tedavisi olarak adlandırılan bu tedavi türü için bireyin diş eksikliği ortaya çıktıktan sonra zaman kaybetmeden tedaviye başlaması son derece önemlidir.

Aksi halde zaman içerisinde vücudun olağan bir süreci olarak damak düzleşme eğilimi gösterecektir ve implantın yerleştirileceği dokuların kendiliğinden erimesi söz konusu olacaktır. Bu durumda bireye ancak cerrahi operasyon ile implantı destekleyen dokuların oluşturulması gerekecektir. Kısa zamanda tedaviye başlayan bireylerde ise henüz dişin ardından kalan boşluk ve dişi tutan dokular taze olduğu için cerrahi işleme gerek duyulmadan birkaç seans içerisinde dental implant yapılabilmektedir.

İzmir İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu durumlar haricinde bireyin sağlık koşulları araştırılır. Ağız içi muayene ve radyolojik tetkikler ile implant yapılması planlanan bölge bireyin diş hekimi tarafından incelenir. Eğer tüm koşullar uygun ise implantın yapılacağı diş sayısınca uygun formda, bireyin ağız yapısı ile uygun ebatta diş protez siparişi ilgili laboratuvara verilir.

Protezin laboratuvarda hazırlığı yapılırken bireyin tedavisi devam eder. Bireye lokal anestezi uygulanır. Diş kavitesinin (boşluk bölüm) bulunduğu bölüme titanyum alaşımlı vücut ile tepkimeye girmeyen vida diş hekimi tarafından yerleştirilir.

Ardından laboratuvardan gelen diş protezler implantın üzerine bu işlem için özel olarak üretilmiş bir medikal yapıştırıcı ile sabitlenir.

Aynı seans içerisinde bir bireye en çok 6 – 10 dental implant yerleştirilebilir. Bu sayı bireyin diş hekimi tarafından bireyin sağlık koşulları incelenerek kararlaştırılır.

Ayrıca hem sağ hem sol tarafa uygulanacak işlemlerde önce bir tarafa uygulama yapılıp iyileşme süreci beklenir; daha sonra diğer tarafa uygulama yapılır. Bu sayede bireyin yeme – içme problemleri yaşamasının önüne geçilir.

Kimlere İmplant Tedavisi Yapılabilir?

İmplant İzmir tedavisi yaptırmak isteyen bireyler her zaman bu işlem için uygun bir ağız yapısına sahip olmayabilir. Bu tedavinin yaptırılamadığı durumlar;

  • Kemik dokularının gelişimini tamamlamamış olan henüz genç yaşlardaki bireyler,
  • Boyun ve baş bölgesinden kanser tedavisi görmüş ve bunun için radyoterapi almış bireyler,
  • Şeker hastalığı, hipertansiyon gibi birtakım kronik hastalığı olan bireyler,
  • Kan sulandırıcı ilaç kullanmak durumunda olan ve ilaçlarına ara vermesi mümkün olmayan bireyler,
  • Diş eti çekilmesi olan ve bu problemi durdurulmamış bireyler,
  • Bazı ilaçları kullanan bireyler (Örnek, otoimmün baskılayan bazı ilaçlar).

Detaylı bilgi almak için tıklayınız: https://dentagora.com.tr/implantoloji/

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.