Jawline Dolgusu ile Daha Etkili Bir Çene Yapısına Ulaşmak Mümkün

Jawline Dolgusu ile Daha Etkili Bir Çene Yapısına Ulaşmak Mümkün

Güzel ve etkileyici bir dış görünüşe sahip olmak, insanlara aslında tahmin edilenden çok daha büyük avantajlar sağlıyor. Çünkü etkileyici bir görünüme sahip olan kişi kendini iyi hissederken aynı zamanda özgüvenleri de ciddi anlamda artar. Bunu bilen pek çok kişi de özellikle yüzlerine çok fazla önem veriyorlar. Ancak pek çok kişi bu aşamada son derece önemli olmasına rağmen ikinci plana atılıyor.

Dr. Mustafa Karataş ve ekibi tarafından gerçekleştirilen jawline dolgusu ile beraber artık ameliyat sürecine gerek kalmadan istenilen görüntü ortaya çıkartılıyor.

Çene bölgesi insanların genel olarak ikinci plana attıkları bir bölge olarak biliniyor. Lakin güzel bir görünüme sahip olmak isteyenlerin mutlaka yüzlerinin her bir bölgesine gerekli özeni göstermeleri gerekir. Lakin vücuttaki bir bölge için estetik çalışmaları yapılmak istendiği zaman geçmişten günümüze kadar geçen süreçte hemen herkesin ilk olarak araştırdığı konu estetik müdahaleler oluyor. Her ne kadar estetik işlemler ile istenilen tarzda sonuçların elde edilmesi mümkün olsa da gerek iyileşme sürecinin uzunluğu gerekse operasyona uygun olmama ve fiyat konusunda insanların akıllarında soru işaretleri oluşabiliyor. Şimdilerde ise artık pek çok kişi yüz yapısına uygun ve karakteristik bir çene yapısına sahip olmak adına jawline dolgu uygulaması konusunda araştırmalarını sıklaştırıyor. Ve her geçen gün bu dolgu uygulaması popülerliğini arttırmaya devam ediyor.

Jawline ve Çene Dolgusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler | Prof. Dr. ÖNDER TAN

Neden Jawline Dolgu ?

İlk olarak jawline dolgusu uygulanmaya başladığı zaman pek çok ünlü tarafından tercih edilmeye başlandı. Ortaya çıkartmış olduğu etkilerinin dikkatleri çekmesi ile beraber ise pek çok kişi jawline dolgu ve etkileri konusunda çok daha derin şekilde araştırma yapmaya başlıyor. Özel ve FDA onaylı bir dolgu malzemesinin kullanılmakta olduğu bu dolgu ile birlikte yalnızca kişinin yüz hatlarının şekillendirilmesi sağlanmıyor. Aynı zamanda çene hattının da çok daha belirgin bir hale getirilmesi de mümkün oluyor.

İnsanlar da jawline dolgusu ile beraber hiçbir şekilde cerrahi işleme ihtiyaç duymadan yüz bölgesinde altın oranı yakalayabiliyor. Son zamanlarda popüler hale gelmiş olan altın oran, genel olarak yüzdeki her bir detayın birbiri ile uyumunu ortaya çıkartmaktadır. Jawline dolgusu sırasında hyalüronik asit kullanılır. Bu madde insan vücudunda doğal olarak vardır. Yani dolgu işleminin yapılmasından sonra dolgu yapılan yerde ya da vücutta alerjik reaksiyon meydana gelmesi söz konusu değildir. Genel itibari ile dolgu uygulaması çene ucundan başlar ve kulağın ön kısmına doğru uzayan madibular kemik hattına kadar devam eder. Bu sayede de bölgedeki çizginin daha belirgin ve yüze uygun hale gelmesi de mümkün olur.

Çene (Jawline) Dolgusu Fiyatları 2022 | Dr. Ozan Balık

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılır?

Drç Mustafa Karataş ve ekibi tarafından gerçekleştirilen jawline dolgusu uygulaması öncesinde kişinin yüz ve çene yapısı detaylıca incelenir. Bu inceleme sayesinde dolgu sonrasında herhangi bir kötü görüntünün ortaya çıkması da engellenir. Her yüz ve çene yapısı farklı olacağı için bu aşamada tamamen kişiye özel inceleme ve uygulama yapılması gerekir. Uygulama acısız olsa da acı eşiği düşük olan kişiler için bölgede lokal anestezi uygulaması yapılır. Uyuşturma işleminin gerçekleştirilmesi ile beraber de dolgu uygulamasına başlanır. İnce uçlu iğneler kullanılarak önceden belirlenmiş olan noktalara dolgu malzemesi enjekte edilir. Uygulamanın yapılacağı bölgede şişlik ve sertlik hissetmek oldukça doğaldır. Bir süre sonrasında dolgunun bölgeye yayılması ile beraber bu his ortadan kaybolur. Çok daha güzel bir görünüme erişmek için çene yapısını şekillendirmek isteyenler, https://www.drmustafakaratas.com/ üzerinden aradıkları sonuçları elde etmeyi başaracaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.