Mustafa Savaş’tan Bülent Tezcan’a cevap!

Mustafa Savaş’tan Bülent Tezcan’a cevap!

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik sözlerine cevap verdi.

CHP’li Tezcan’ın merhum Başbakan Adnan Menderes’ten bu yana verilen demokrasi mücadelesini anlamasını beklemediklerini dile getiren Savaş, “Aydın’ımızın Gazi Meclisimizde temsilciliğini yapan bir milletvekilinin, geçmişten bugüne demokrasi adına verilen mücadeleye saygı göstermesini beklerdik” dedi.

İçişleri Süleyman Soylu’nun Aydın’da katıldığı söyleşideki sözlerini eleştiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’ın açıklamasına cevap veren AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle, demokrasi şehidimiz ve merhum Başbakanımız Adnan Menderes’in aziz hatıralarını yaşatmak için Çine Çayı kenarında açılan Adnan Menderes Müzesi’nde geçtiğimiz gün tarihi anlardan biri yaşandı. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, tarihin şahitliğini yapan bu müzede, demokrasi tarihimizin dönüm noktalarından biri olan “çok partili sisteme geçişin” yıl dönümünde akademisyen ve gazetecilerle bir forum gerçekleştirdi. Bu önemli program belli ki birilerini rahatsız etti.

Her şeyden önce şunu ifade etmeliyim ki AK Parti, darbeleri ezen, vesayeti ortadan kaldıran bir anlayışla Türk siyasal yaşamında tarih yazmıştır. Darbelerin karşısında olan partimiz, Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, lider-millet kenetlenmesiyle; darbecilere, darbe sevici hainlere, vesayetçilere en güçlü cevabı vermiştir. 15 Temmuz 2016 tarihinde, Milli iradenin zaferiyle ülkemizde darbeler tarihe gömülmüştür.

15 Temmuz’a tiyatro diyenler, milletimizin dik duruşuyla savuşturulan bu darbe girişiminin akabinde kazanılan milli irade zaferine “sivil darbe” deme cüretini göstermektedirler. Çok partili döneme geçtikten sonra adı darbelerle anılan bir partinin Genel Başkan Yardımcısı olan Sn. Bülent Tezcan’ın, ne merhum Menderes’i ne de Adnan Menderes’ten bugüne verilen demokrasi mücadelesini anlamasını zaten beklemiyoruz. Ancak, bunu benimsemese de merhum Başbakanımız Adnan Menderes’in memleketi Aydın’ımızın Gazi Meclisimizde temsilciliğini yapan bir milletvekilinin, geçmişten bugüne demokrasi adına verilen mücadeleye saygı göstermesini beklerdik.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.