Müteahhitlik karnesi çıkartma

Müteahhitlik karnesi çıkartma

Müteahhitlik karnesi alma müteahhitlerin kamu işlerinde çalışmaları için gerekli olan belgelerdir.

Müteahhitlik karnesi alma müteahhitlerin kamu işlerinde çalışmaları için gerekli olan belgelerdir. Bu belge ile müteahhitlerin gerekli yeteri ve beceriye sahip olup olmadıklarına bakılmaktadır. Gerekli beceriye sahip olan müteahhitler aldıkları müteahhitlik belgesi sınıfına göre belirlenen sektörde hizmet verebilmektedir.

Müteahhitlik belgesi sayesinde hem müteahhitler için hem de müşteriler için bu güvenirlilik açısından önem kazanmaktadır. Müteahhitlik belgesi sınıflandırması A, B, C, D sınıflandırması olarak ayrılmaktadır. Bu sınıflandırmaya göre en yetkili müteahhitte verilecek belge A sınıfı müteahhitlik belgesidir. En düşük derecedeki müteahhitlik belgesi ise D sınıfı belgedir. Bu belgeler ile müteahhitlerin yapabileceği işler sınıflandırmaya göre belirlenmektedir.

Müteahhitlik Belgesi Başvurusu

Müteahhitlik belgesi almak isteyen kişilerin ilk önce başvuru yapmaları gerekmektedir. Bu başvuru çevre ve şehircilik bakanlığının resmi sitesi üzerinde bulunan başvuru formunu doldurmaları ile başlamaktadır. Başvuru formunda müteahhitler yaptıkları işleri tecrübelerine ve referanslarını belirterek formu doldurup başvurularını tamamlamalıdırlar.

Formu tamamladıktan sonra gerekli makamlara bu müteahhitlik belgesini almak istediklerine dair dilekçe yazarak göndermeleri gerekmektedir. Müteahhitlik belgesi çıkartma için bu işlemlerin eksiksiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Başvurusu kabul olan müteahhitlerin belgeleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenerek teslim yapılmaktadır. Bu belgeyi almaya hak kazanan müteahhitler işlerinde daha güvenli bir şekilde ilerleme sağlayabilecek. Ünal Yapı Belgelendirme Ve Danışmalık ile müteahhitlerin bu belge için yapması gerekenler ve başvuru süreci için danışmanlık hizmeti verilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.