Nazilli Belediyesi’nden öğrencilere ücretsiz deneme sınavı

Nazilli Belediyesi’nden öğrencilere ücretsiz deneme sınavı

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için kurulduğu günden bu yana binlerce kişiye destek veren Nazilli Belediyesi Gençlik Eğitim Danışma ve Sosyal Etkinlik Merkezi(NAZGEM) ve Nazilli Belediyesi iş birliğiyle ilçe genelinde ortaokul ve lise öğrencilerine...

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak için kurulduğu günden bu yana binlerce kişiye destek veren Nazilli Belediyesi Gençlik Eğitim Danışma ve Sosyal Etkinlik Merkezi(NAZGEM) ve Nazilli Belediyesi iş birliğiyle ilçe genelinde ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz deneme sınavı yapılacak.

Nazilli Belediyesi tarafından 2019 yılında kurulan ve her yıl başarısını artırarak eğitim vermeye devam eden NAZGEM; Nazilli Belediyesi ve Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilçe genelindeki ortaokul ve lise öğrencilerine ücretsiz deneme sınavı yapacak.

Nazilli'de eğitim gören öğrencilerin eğitim seviyelerini ölçmek, velilerin seviye takiplerini rahatlıkla yapmalarını sağlamak ve sınav stresi ile başa çıkma noktasında öğrencilere destek vermek için büyük ölçekli bir çalışma yapacaklarını kaydeden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan; "Evlatlarımızın okuldaki derslerini aksatmadan, özel olarak ve özenle hazırlanan sorularla öğrencilerimize deneme sınavı yapacağız. Amacımız ilçemizin eğitim seviyesini ölçmek ve tüm öğrencilerin aynı anda aynı sorularını yanıtlamasını sağlayarak mevcut durumlarını görmelerine imkan sağlamak. Bu noktada NAZGEM yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. Bugüne kadar pek çok başarıya imza attılar. Yaptığımız en güzel ve en kalıcı işlerden biri olan NAZGEM, daha da güçlenerek eğitimde fırsat eşitliği sağlamaya devam edecektir" dedi.

Sınav sonunda başarılı olan öğrencilere sınavlara yardımcı; konu anlatımı ve soru bankası kaynak kitaplar ücretsiz olarak dağıtılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.