Özel sporcular yüzme yeteneği kazanıyor

Özel sporcular yüzme yeteneği kazanıyor

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Adnan Menderes Stadyumu içerisinde bulunan portatif yüzme havuzunda özel sporcuları ağırlıyor.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Adnan Menderes Stadyumu içerisinde bulunan portatif yüzme havuzunda özel sporcuları ağırlıyor. Yüzme Bilmeyen Kalmasın projesi çerçevesinde denize gidemeyen çocuklara ve özel sporculara yüzme becerisi kazandırılıyor.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü vatandaşları spora yönlendirmek için çalışmalarını sürdürürken, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol sonrasında 81 ilde hayata geçirilen "Yüzme Bilmeyen Kalmasın" projesi Aydın'da da aralıksız devam ediyor. Geçtiğimiz yıl Bakanlığın 10 bin kişiye yüzme öğretme hedefini aşan Aydın'da, proje çerçevesinde de Efeler ve Didim ilçelerindeki portatif yüzme havuzları ile Nazilli yarı olimpik yüzme havuzunda 2022 yılı içerisinde de binlerce kişiye yüzme eğitimi verildi. Projede, engelleri ortadan kaldırarak suya olan erişimi genişletmek ve yüzme becerilerini geliştirmek hedeflenirken, özel sporcuların ve denize gidemeyen çocukların yüzmeyle tanışmaları için fırsat sağlanıyor. Aynı zamanda proje ile çocukların sosyal etkileşimini artırarak özgüven kazanmalarına yardımcı olunuyor.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün koordinesinde gerçekleşen bu proje, su sporlarının engelleri aşarak herkes için ulaşılabilir hale gelmesini sağlıyor. Portatif yüzme havuzunda verilen eğitimler, özel sporculara ve denize gidemeyen çocuklara suyun keyfini çıkarmanın yanı sıra su güvenliği konusunda da bilgilendiriliyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığının Yüzme Bilmeyen Kalmasın ve Mutlu Çarşamba projesi, yüzme becerisini kazanma imkanı bulamayan özel bireylerin hayatında olumlu değişiklikler de oluşturmaya devam ediyor. Proje sayesinde su sporlarının herkese ulaşabilen bir deneyim olması hedeflenirken, özel sporcular ve denize gidemeyen çocuklar için umut ışığı olmaya devam ediyor.

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak yürütülen projeye katılmak isteyen çocuklar, Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Efeler İlçe Müdürlüğü'ne müracaat edebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.