Savaş: ‘31 Mart’ta büyükşehir belediye başkanını gönderiyoruz’

Savaş: ‘31 Mart’ta büyükşehir belediye başkanını gönderiyoruz’

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, baba ocağı Çine’de gerçekleştirdiği programda, “31 Martta inşallah mevcut büyükşehir belediye başkanını gönderiyoruz” dedi.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş, baba ocağı Çine’de mahalle başkanları, galerici ve şoför esnaflarıyla bir araya geldi. AK Parti Çine İlçe Başkanı Mithat Burhan Kandemir ve Cumhur İttifakı Çine Belediye Başkan Adayı Ali Dinçer’in katıldığı programa yoğun ilgi oldu.
Hayallerinin ve projelerinin çok büyük olduğunu kaydeden Başkan Adayı Dinçer, Çine’nin sorunlarını ve ihtiyaçlarını bildiklerini belirterek acil olarak ilçenin imar planını yapacaklarını söyledi.

ÇİNELİ HEMŞERİLERİM SANDIKTA GEREKENİ YAPACAK

Çine’de güzel işler yapacaklarını söyleyen Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş, Ali Dinçer kardeşinin yanında ve emrinde olacağını belirterek, “Tabi biz 22 yıldan bu yana Çine’mize Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güzel hizmetler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Yeni hastane bitmek üzere. Çok modern bu hastane bittiğinde günde Bin 500 hemşerimize şifa olacak. Birçok ilçeden önce ilçemize doğalgaz geldi. Çok güzel bir hükümet konağı ilçemize kazandırdık. Çine’ye yakışır mı yakışır. Ama bir tarafımız eksik. O eksik olan taraf belediye hizmetleri. Siz ne kadar devletin yatırımlarını buraya getirirseniz de belediye sizde olmayınca bir tarafınız eksik kalıyor. O eksik tarafımızı tamamlama vakti 31 Mart. 31 Mart günü inşallah benim Çineli hemşerilerim, sandıkta gereğini yapacak” dedi.

YEREL YÖNETİM ÇİNE’YE GELECEK HİZMETLERE TAKOZ OLUYOR

Çine’nin civar ilçelerden hiçbir eksiği olmadığı gibi fazlası da olduğunu söyleyen Savaş, “Ama Çine yerel yönetim anlamında hak ettiği hizmetleri alamadı ve yerel yönetimin kamuda birçok kez yatırımlara takoz olmasından dolayı kabuğunu kıramadı. Dünyanın en büyük seramik fabrikasını buraya getiriyoruz. Açılacak ve 4 bin kişi çalışacak. Fabrikanın sahibi ile konuşuyoruz. Diyor ki bana yer gösterin 2 bin kişilik konut yapacağım. Ama buna izin verecek bir yerel yönetim zihniyeti ve belediye başkanı olması gerekiyor. Ama bugüne kadar bütün hizmetleri hep engellediler. Hastane iki yıl önce bitecekti. Bir türlü izin ve onay vermediler, takoz oldular. Topu bir büyükşehir belediyesine attılar bir belediyeye attılar. En sonunda bir yerde tıkandılar ve izin vermek zorunda kaldılar. 31 Mart Günü hemşerilerim sizlerden Çine’yi istiyorum.” diyerek hizmetlerin gecikmesine yerel yönetimin neden olduğunu bildirdi.

ÇİNE’NİN BÜYÜMESİNİ İSTEMİYORLAR

Aydın birinci derece deprem bölgesi olduğunu hatırlatan Savaş, “Çine en az etkilenecek bölge olmasına rağmen hala Çine’de iki, üç kattan fazla izin verilmiyor. OSB’de çalışacaklar için burada konuta ihtiyaç var. Belediye bir türlü izin vermiyor. Çine’nin büyümesine belediye izin vermiyor. Küçük olsun, bizim olsun. Çine büyümesin. Çine büyürse, genişlerse kontrol elimizden gider. Zihniyet bu arkadaşlar. Ama biz istiyoruz ki Çine büyüsün, gelişsin. Evlatlarımız burada iş sahibi olacak bir Çine olmasını biz istiyoruz. Burada doğanların burada doymasını istiyoruz. Ama bir tarafımız eksik inşallah o eksik tarafımızı Ali kardeşim tamamlayacak.” dedi.

BÜYÜKEŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ÇALIŞMIYOR

Çine’nin çöplerinin vahşi bir şekilde depolandığını söyleyen Savaş, “Aslında burada katı atık bertaraf istasyonu olması gerekiyor. Kanalizasyon var ama arıtma yok. Bu atıklar çaya oradan da Menderes Nehrine gidiyor. Büyükşehir belediye başkanı 15 yıldan bu yana çalışmıyor. O kayıp yılları telafi etmek için yola çıktık. Gittiğimiz her yerde vatandaşlar değişim istiyor. Yeter artık biz köy olduk diyorlar.” diye konuştu.

31 MART’TA GEREKEN DERSİ VERECEĞİNİZE İNANIYORUM

Aydın yerele yönetim anlamında sahipsiz olduğunu vurgulayan Savaş, “Mevcut Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı hiçbir konuda elini taşın altına koymuyor. Ekibi yeteneksiz ve bilgisiz. Proje bilgileri yok. Şimdi trafiği rahatlatmak için merkezde 2 köprülü kavşak yapacağım diyor. 2014 yılında 22 tane battı çıktı yapacağım dedi ancak 2 tanesini yaptı. Aydınlı hemşerilerimi kandırıyor. Artık bu yalanlara son verme günü 31 Mart. İnşallah 31 Martta bu belediye başkanını göndereceğiz. Kaynakları çar çur eden bu beceriksizlere sevgili hemşerilerim 31 Mart’ta gereken dersi vereceğinize inanıyorum.” diyerek kararlılığını ortaya koydu.

Çine’yi istediğini kaydeden Savaş, “Bu sefer Çine’yi almak istiyorum. Çine’nin hak ettiği hizmetlerle ve gerçek belediyecilikle buluşması adanı 31 Mart Çine ve Aydın için önemli bir fırsat. Hemşerilerimin 31 Martta gereğini yapacağına inanıyorum” diyerek hemşerilerinden destek istedi.

mustafa-savas-1.jpg

mustafa-savas-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.