Savaş, Aydın’ı marka şehir yapacak

Savaş, Aydın’ı marka şehir yapacak

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başka Adayı Mustafa Savaş, Germencik’ten Buharkent’e kadar organize sera bölgeleri ve Çine’de Organize Hayvancılık Bölgesi kuracaklarını duyurdu.

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş, Aydın’ın çehresini değiştirecek projelerin yanı sıra tarım ve hayvancılığı güçlendirmek, üreticinin gelir düzeyini arttırmak için yapacağı projeleri açıkladı. Şehrin tarım markasını oluşturacağını kaydeden Savaş, Aydın’a Organize Sera Bölgeleri ve Organize Hayvancılık Bölgesi projeleri yapacağını ifade etti.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM MODELİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRİLECEK

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kuruluşu olan Tarım A.Ş. ile çiftçilere fide, saman, yem, ilaçlama, işçi desteği vereceklerini kaydeden Savaş, “Germencik’ten Buharkent’e kadar olan alanda Organize Sera Bölgeleri kurarak, tarım sektörünü güçlendirmek ve sürdürebilir bir tarım modeli oluşturacağız. Hayvancılığın modern bir bakış açısıyla geliştirilmesi ve ekonomimize katkı sağlaması için Çine Organize Hayvancılık Bölgesini Kuracağız. Modern tesislerde ileri teknoloji kullanarak hayvancılık sektöründe verimliliği ve çiftçilerin gelirlerini arttıracağız.” diye konuştu.

AYDIN’IN TARIM MARKASI OLUŞTURULACAK

Aydın’ın tarım markasını oluşturacaklarını belirten Savaş, “Tarım kooperatiflerinin ve çiftçi ürünlerinin nakliye, depolama ve pazarlama işlerini yürüteceğiz. Tarımsal üretimde ekim, dikim, hasat, paketleme, yarı mamul haline getirme desteği vereceğiz. Çiftçi kartı ile çiftçilerimize eğitim ve üretim desteği vereceğiz. E-ticaret, dijital market, pazarlama ve ihracat desteği vereceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum