Savaş: "Çerçioğlu'nu devir teslim törenine bekliyorum"

Savaş: "Çerçioğlu'nu devir teslim törenine bekliyorum"

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir ve 17 ilçe belediye başkanları ile basınla bir araya geldi. Toplantıda AK Parti İl Başkanı Gökhan Ökten, milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Savaş, bu sefer seçimi alacaklarını ileri sürerek ümitli olduklarını belirttiler. Gazetecilerin sorularını da cevap veren Savaş, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ve adayı Özlem Çerçioğlu'nu devir teslim törenine davet ederek, iddiasını ortaya koydu.

AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, 31 Mart'ta Aydın Büyükşehir ve 17 ilçede belediye başkanı adayı olarak seçime girecek olan Cumhur İttifakı adaylarının hazır bulunduğu basın toplantısı düzenledi.

Toplantının açış konuşmasını yapan AK Parti Aydın Başkanı Gökhan Ökten, uzun bir seçim çalışmasının ardından basınla bir araya gelmek için bu toplantıyı düzenlediklerini belirterek bu sefer seçimi kazanma konusunda umutlarının daha yüksek olduğunu belirtti. "İnşallah emeklerimiz zayi olmaz" diyerek sahada çalışan tüm kademelere teşekkür eden Ak Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, "Seçmenden sahada yoğun bir kabul gördük. Sivri sinekle mücadele talep edenler bile oldu. Seçime giderken favori adaylarla çıktık ve seçimi alacağımıza inanıyoruz" dedi.

Daha sonra konuşan AK Parti Aydın Milletvekili Ömer Özmen ise, "Bu sefer farklı bir seçim olacak. Cumhurbaşkanımıza müjde iletmeyi arzu ediyoruz. Kampanya sürecinin sonuna geldik. Başarılı bir süreç oldu. İlçelerimizdeki coşku takdire şayandı. Cumhur ittifakının çok iyi çalıştığı Cumhurbaşkanımız Erdoğan ile MHP Lideri Dr. Devlet Bahçeli arasındaki uyum alana da yansıdı" diyerek bu sefer seçimden başarı ile çıkacaklarına inandığını söyledi.

AK Parti'nin Aydın'daki kadın Milletvekili Seda Sarıbaş da süreç kapsamında sahada fedakarca çalışan ekiplere teşekkür ederek "Bu seçim kazanılırsa teşkilatlarımız sayesinde kazanılacak" dedi.

"17 İLÇEDE KAZANMAMIZ SÜRPRİZ OLMAZ"

Toplantıda son konuşmayı yapan AK Parti Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, zaman zaman projelerinden söz ettiği zaman da "emlakçı" diyerek eleştirdiği rakibi Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'ndan 2 gün sonra Aydın Büyükşehir Belediyesi'ni kurtaracaklarını ileri sürdü.

Seçim sonucu yapılacak devir teslim törenine Özlem Çerçioğlu'nu mutlaka katılmasını isteyen Mustafa Savaş, "Biz ilk güden itibaren belediye başkan adaylarımız ve teşkilatlarımızla kenetlendik. "Aydın yüzyılı" vizyonunu anlattık. Kayıp yılları en kısa sürede telefi edeceğimizi anlattık. Güçlü bir değişim arzusu gördük. Şehir yorgun, vatandaş bıkkın, bunu gördük. Önümüzdeki dönem ilk 100 günde ayakları yere basan projelerimizi süratli bir şekilde yerine getireceğiz" dedi.

Savaş, “31 Mart’a az bir süre kaldı. Biz ilk günden itibaren belediye başkan adaylarımız ve teşkilatlarımızla birlikte kenetlendik. Aydın yüzyılı vizyonumuzu gittiğimiz her yerde anlattık. Aydın’ın kayıp yıllarını, bu kayıp yılları en kısa sürede telafi edeceğimizi anlattık. Sahada şunu gördük. Güçlü bir değişim arzusunu sahada net bir şekilde gördük. Şehir yorgun, vatandaş bıkkın. Önümüzdeki dönem ilk yüz günde ayakları yere basan sağlam projelerimizle hizmetleri süratli bir şekilde yapıp ilimizin daha fazla üretmesi, istihdam üretmesi için neler yapacağımızı anlattık” diye konuştu.

“AYDIN HİZMETE SUSAMIŞ”

Konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut yönetimini eleştiren Savaş, şöyle devam etti: “31 Mart akşamı Büyükşehir ve 17 ilçeyi almamız sürpriz olmaz. Şu anda gördüğümüz tablo, manzara, yaptığımız istişare bunu gösteriyor. Aydın hizmete susamış. Hizmete aç. Şehrin merkezinde sivrisinekten şikâyetçi olan vatandaşlarımız var. Altyapı, kanalizasyon, trafik, ulaşım gibi problemleri en kısa sürede çözdüğümüz gibi, ilimizin büyümesi ve gelişmesi adına çalışacağız. Her projemizin temeli var, matematiği var, ayakları yere basıyor. Biz kendimize güvenerek o projeleri açıkladık. Mevcut belediye bütçesinden yüzlerce kat büyük bütçeyi geçmişte yönettik. Tecrübemize, ekibimize, Aydın’ımıza güveniyoruz. Şu andaki mevcut belediye çalışanlarına güveniyoruz. Karşı taraf, projelerini anlatacağı yerde tamamen bizi karalamaya yönelik kampanya yürüttü.”

“NİYE MİTİNG YAPAMIYORSUNUZ?”

Göreve gelmeleri halinde belediye personelini işten atmayacaklarını kaydeden Savaş, “AYBA’yı daha da büyüteceğiz. Şu anda kendisi tüm tuşlara basmış durumda. Aydın’da miting yapamadın sen. Haydi, yap bir miting göreyim. Niye miting yapamıyorsun Aydın’da? Son gün bir konser yapıyor. Orada seslenecek. Vatandaşımız önümüzdeki dönem kimin daha iyi hizmet üreteceğini çok iyi şekilde görüyor. Nisan ayında yapılacak o devir teslim törenine Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı’nı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

EMEKLİ VAADİNE İLİŞKİN KONUŞTU

Emekliye 5 bin lira desteği, emekli destek kapsamına giren herkese ödeyeceklerini kaydeden Savaş, “Ben finansçı olarak, KİT Komisyonu olarak yüzlerce KİT’in bilanço denetimini yapan bir kişi olarak hesabını kitabını yapmadan, altyapısını oluşturmadan böyle bir proje açıklamamı benden beklemezsiniz herhalde. Vatandaşımız bize güvensin. Emekli destek kapsamına giren her emekliye bu desteği vereceğiz” görüşlerini dile getirdi.

"DEVİR TESLİM TÖRENİNE BEKLİYORUM"

Belediye bütçesinin 3 katı rakama tekabül etmesi dolayıyla 288 bin 29 emeklinin yaşadığı Aydın'da emeklilere vadettiği aylık 5 bin TL destek başta olmak üzere tüm vaatlerine ilişken projelerin ayaklarının yere bastığını ve karşılığı olduğunu belirten Mustafa Savaş, "Biz kendimizi güvenerek bu projeleri açıkladık. Özlem Çerçioğlu 15 yılın hesabını versin. Vatandaş kimin daha iyi hizmet üreteceğini çok iyi görüyor. Stadın yerine Atatürk Parkı ve otopark yapacağız. Şehir Hastanesi yapılınca diğer hastaneler yerinde kalacak. Özlem Çerçioğlu, geçmişi emlakçı olduğu için nerede boş arazi varsa bizim rezidans yapacağımızı zannediyor. Emlakçı olduğundandır. 31 Mart Akşamı devir teslim törenine bekliyorum" diye konuştu.

ak-1-1.jpg

ak-1-2.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum