‘Şehrini değiştirmediği için fotoğraflarını da değiştirmiyor’

‘Şehrini değiştirmediği için fotoğraflarını da değiştirmiyor’

Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, 20 yıldan beri şehir değişmediği için Çerçioğlu’nun posterlerdeki fotoğrafının da değişmediğini söyledi.

Seçim çalışmalarını sürdüren Cumhur İttifakı Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Savaş, Kuşadası’nda esnaflarla bir araya geldi.
Savaş, seçim çalışmaları kapsamında Adasan Sanayi Sitesi esnaflarını ziyaret etti. Daha sonra Savaş, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı(KESO) ziyaret edip esnafların sorunlarını dinledi. KESO Başkanı Ahmet Çalım, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek en büyük problemin ulaşılabilir bir büyükşehir belediye başkanın olmadığını ifade etti.

Kuşadası’ndaki ekonominin dinamiğinin esnaflar olduğunu kaydeden Savaş, “Esnafın desteklenmesi her anlamda önemli. Hükümetimiz esnafımızın yanında olup destekleri oldu. Esnafımızın sorunlarını, taleplerini, dertlerini yakından bilen ve çözüm üreten bir kardeşiniz olarak inşallah önümüzdeki dönem büyükşehir olarak, yanınızda ve emrinizde olacağım. Esnafla görüşmeyen, dertleşmeyen, ortak karar almayan bir anlayış bizde olmaz. Biz birlikte istişare ederek ortak karar ile hareket edeceğiz. Ama bugüne kadar ortak bir karar alınmamış. Ben bilirim ben yaparım anlayışı şimdiye kadar var. Ama biz bu anlayışa son vereceğiz.” dedi.

YAPILACAK KAVŞAKLARLA TRAFİK ÇİLESİ BİTECEK

Herkesin geldiğinde mutlu olabileceği bir şehir inşa edeceklerini ifade eden Savaş, “Hem Kuşadası Belediyesi hem de Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen sözlerin tutulmadığı bir Kuşadası var. Aydın’da olduğu gibi Kuşadası’nda trafik eziyete dönüşmüş halde. Kuşadası’nda ilk etapta Sanayi Kavşağına köprülü kavşak yapacağız. Trafiği rahatlatıp vatandaşlara rahat bir nefes aldıracağız” dedi.

Mevcut büyükşehir belediye başkanın kaynakları çarçur etmede bayağı becerikli olduğunu kaydeden Savaş, Kuşadalı hemşerilerine şehrine sahip çıkmaları konusunda çağrıda bulunup “31 Mart’ta bu gidişata dur diyelim” dedi.

AYDIN YERİNDE SAYIYOR

Ziyarette Kuşadası’nın her tarafına eski fotoğrafını asan Çerçioğlu’na tepki gösteren bir esnaf, emekli kartı için büyükşehrin son 6 ayda çekilen fotoğraf istemesini bildiğini ama başkanın eski fotoğraflarıyla çalıştığını söyledi. Bunun üzerine büyükşehir adayı Savaş, “20 yıldır şehir yerinde sayıyor. Şehrini değiştirmediği için fotoğrafını da değiştirmiyor” diyerek noktayı koydu.

m-savas.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.