Sıcaklık kontrol cihazı seçenekleri

Sıcaklık kontrol cihazı seçenekleri

Sıcaklığı kontrol eden cihazlar oldukça fazla kullanım alanına sahip olan cihazlardır. 3 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Sıcaklık kontrol cihazları kendine has özellikler içerir ve kullanım kolaylığı sunar. Bu açıdan değerlendirildiğinde yapılacak olan çalışmaya göre cihazın seçilmesi önemlidir. Kontel Sitesinde tercih edilen Sıcaklık kontrol cihazı çeşitleri şunlardır.

PID Sıcaklık Kontrol Cihazı

Sıcaklığın PID kontrolü ile sabit tutulması sağlanarak daha istikrarlı bir çalışma gerçekleştirilir. Cihazlarda PID parametreleri otomatik olarak tespit edilmektedir. Ayrıca ortam ve çalışma sıcaklığını ölçen bir ölçüm aleti de cihazda bulunmaktadır. Ölçüm aletinden alınan değer anlık olarak işlenir ve gerekli sıcaklığın otomatik olarak oluşturulması sağlanır.

Sıcaklık Nem Kontrol Cihazı

Sıcaklık kontrol cihazı aynı zamanda nem kontrolü de gerçekleştirilebilmektedir. Cihaz üzerine yerleştirilen sıcaklık ve nem modülleri ile işlem gerçekleştirilir. Analog modellerde sıcaklık nem kontrolü hatalı sonuçlar verebilmektedir. Bu neden ile dijital modeller daha çok tercih edilmektedir.

Dijital Sıcaklık Kontrol Cihazı

Dijital sıcaklık kontrol cihazı, sıcaklığın kontrolü ve ölçümünü otomasyon ile yöneten kontrol cihaz çeşididir. Çalışma prensibi analog cihazlar ile aynı paraleldedir. Elde edilen sonuçlar cihaz üzerinde yer alan LED ekranda dijital olarak gösterilir.

Sıcaklık Kontrol Cihazı Fiyatları.

Farklı sıcaklık kontrol cihazları piyasada yer almaktadır. Bu nedenle piyasada oldukça farklı fiyatlar yer almaktadır. Kontel Sitesinden cihazlar hakkında bilgi alınabilmekte ve satın alınabilmektedir.

Kaynak: https://kontel.org/urun-kategori/sicaklik-kontrol-cihazlari/

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.