Tuncer’den Bülbül’e: “Cehaletinin hesabını vereceksin!”

Tuncer’den Bülbül’e: “Cehaletinin hesabını vereceksin!”

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Tuncer, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül’ün öne sürdüğü “skandal atama”ya cevap verdi. Akademik atamanın nasıl yapılığını bilmeyen Bülbül’ün vekillik yapabilecek zeka kapasitesine sahip olup olmadığını sorguladığını belirten Tuncer, Bülbül’e “Cehaletinin hesabını kamuoyuna; işlediğin suçun hesabını yargıya vereceksin” diye seslendi.

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, geçen eylül ayında Adnan Menderes Üniversitesi’nin ilan edilen iki akademisyen kadrosunun hangi isimler için açıldığını noterde tutanak altına aldı. İsimlerden biri ADÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Umut Tuncer’di. Bülbül, 2023 seçimlerinde AK Parti’den milletvekili adayı olan Tuncer’in kendisi için hazır bekleyen kadroya atandığını iddia ederek; “Bu atamaları yapan ADÜ Rektörü derhâl hesap vermeli. Hak etmediği kadrolara atanan bu kişiler de derhal istifa etmeli ve kadrolar hak edenlere verilmeli” diye konuştu.

CHP’li Bülbül’ün bu iddiasına cevap Doç. Dr. Umut Tuncer’den geldi. Bülbül’ün akademik atamanın nasıl yapılığını bilmediğini belirten Tuncer, Bülbül’ün vekillik yapabilecek zeka kapasitesine sahip olup olmadığını sorguladığını belirterek şunları kaydetti:

CHP Milletvekili Süleyman Bülbül, ADÜ’de bana özel bir kadro çıktığını ve akademisyenlerin, gençlerin hakkını gaspeden bir liyakatsiz olduğumu ileri sürerek “Skandal Atama” başlıklı haberler çıkarttı.

"BİNLERCE ÖĞRENCİ YETİŞTİRDİM"

Son 7 yılı ADÜ’de olmak üzere yaklaşık 15 yıllık bir akademisyenim. Adnan Menderes Üniversitesi’nde; Anabilim Dalı Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Merkez Müdürlüğü, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Senatör ve Rektör Baş Danışmanlığı görevlerini yürüttüm. Binlerce öğrenci yetiştirdim. 20’den fazla uluslararası makale/bildiriye ve 6 kitaba yazarlık yaptım. 2020 yılında akademik kriterlerin yaklaşık 2 katını sağlayarak ÜAK (Üniversiteler arası kurul)’dan Doçentliğimi aldım. Bir süre İl Müdürü olarak çalıştığım için yükselme kadrosuna gecikmeli olarak başvurdum.

"BÜLBÜL DOÇENTLİK ÜNVANININ NE OLDUĞUNU BİLMİYOR"

Akademik yükselme her öğretim üyesinin özlük hakkıdır. Sadece Adnan Menderes Üniversitesi’nde, her yıl, kriterleri karşılayan 100’e yakın Öğretim Üyesi yasal bir engel yoksa kadrosunda yükselir, yükselmelidir. Süleyman Bülbül zannediyorum Doçentlik ünvanının ne olduğunu, nereden ve nasıl alındığını bilmiyor olacak ki “torpilli olarak” gençlerin önünü kapattığımı ileri sürmüş. Sayın Bülbül, çok sayıda pırlanta gibi gencimizi de akademiye kazandırdığımı bu vesileyle öğrenmiş olun… Gençler Doçentlik kadrosuna değil, Araştırma Görevlisi, Öğretim Görevlisi, Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına atanırlar.

"PROFESÖRLÜK ÜNVANINA YÜKSELECEĞİM"

Ben bir akademisyenim Sayın Bülbül, Allah kısmet ederse profesörlük unvanına da yükseleceğim. O zaman da haber yaptırabilirsin. Şimdiden noter onayını almanı öneririm. Ayrıca bahsedilen kadro ben Milletvekili Adayı olmadan çok önce çıktı! Milletvekili Adayı olunca özlük hakkım olan atama iptal olmuyor. Seçim bitince dilekçe verip kadrona dönmek de yasal bir hak.

"ZEKASINI SORGULUYORUM"

Doçentlik ünvanının ne olduğunu bilmeyen, akademik yükselmeyi anlayamayan, daha önce de İl Müdürlüğüm ile hiç bir alakası olmayan çalışmaya atıf yaparak beni eleştiren Sayın Bülbül’ün vekillik yapabilecek zeka kapasitesine sahip olup olmadığını sorguluyorum. Akademiye bu kadar yabancı bir avukatın Hukuk diplomasını hangi üniversiteden hangi şartlarda aldığını merak ediyorum. Bu derece yetersiz bir aktörün vekil atandığı! memleketim adına üzgünüm.

"HESABINI VERECEKSİN"

Sayın Bülbül hakkında, asılsız suçlama ile itibarımı zedelemek suçlamasıyla şikâyetçi oldum. Kazanacağım tazminatı da eğitim alan gençlerimize bağışlayacağım. Cehaletinin hesabını kamuoyuna; işlediğin suçun hesabını yargıya vereceksin.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum