TUSAŞ, Malezya’da bir üniversite ile iş birliği anlaşmasına imza attı

TUSAŞ, Malezya’da bir üniversite ile iş birliği anlaşmasına imza attı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve Kuala Lumpur Üniversitesi Malezya Havacılık Teknolojileri Enstitüsü arasında teknik ve uygulamalı havacılık...

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ve Kuala Lumpur Üniversitesi Malezya Havacılık Teknolojileri Enstitüsü arasında teknik ve uygulamalı havacılık eğitimleri konusunda araştırma programları geliştirmek için işbirliği anlaşması imzalandı.

Kuala Lumpur Üniversitesi Subang Kampüsü'nde imzalanan iş birliği anlaşması çerçevesinde gerçekleştirilecek olan karşılıklı insan kaynağı ve akademisyen geliştirme programları ile Malezya'nın havacılık endüstrisinde yetenek havuzunun ve genel olarak hava gücünün geliştirilmesine yönelik çalışmalar yapılacak. İmzalanan anlaşma ile Malezya Havacılık Endüstrisi 2030 Projeleri kapsamında gerçekleştirilecek uçak ve insansız hava araçları tasarım, mühendislik, üretim, sistem entegrasyonu, tamir ve bakım (MRO) süreçlerinde iş birliği sağlanması hedefleniyor.

Kuala Lumpur Üniversitesi ile gerçekleştirilen iş birliği anlaşmasına ilişkin değerlendirmelerde bulunan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, "Şirketimizin UniKL MIAT ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında Malezya için oluşturulacak havacılık alanındaki eğitim programları ile Malezya'nın havacılık ekosistemine güç katacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Malezya, dünyanın havacılık alanında en hızlı gelişen ülkelerinin bulunduğu coğrafyada yer alıyor. Bu anlaşma Malezya'nın bölgede havacılık alanında lider olmasına katkı sağlamasının yanında, bu alanındaki talepleri yüksek kalitede iş gücü ile karşılamaya da imkan sağlayacak" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.