2023 Yılında SMS Onay İşlemi

2023 Yılında SMS Onay İşlemi

2023 yılında sunulan online hizmetlerin çoğunluğu kişilerden kimlik onayı istiyor. Onay isteyen mecralar arasında ilk sıraları -ticaret siteleri, sosyal medya platformları ve web siteleri oluyor. Kimlik onayının verilmesi içinse cep telefonu numarasının girilmesi gerekiyor.

Kullanmakta oldukları numaraları korumak isteyen kişiler 2023 yılında sunulan sms onay hizmeti sayesinde numaralarını vermeksizin kimlik doğrulamasını yapabiliyorlar.

Sms Onayı Ne Demek?

Online hizmetlerden yararlanma konusunda kimlik doğrulaması nedeniyle geri adım atan kişiler sms onayı ne demek? Merak ediyorlar. Sms onayı yurt dışından alınan ve tek kullanımlık olan numaralarla kimlik doğrulama yapılma işlemine deniliyor.

Bu işlem mobil onay olarak da adlandırılıyor. Mobil onayın kullanılabilmesi için ücreti ödenerek alınan fake numaraya online hizmet için doğrulama kodu gelmesi gerekiyor. Bu kod hizmetler için web sitesine girilerek doğrulama yapılıyor.

Sms Onayı Nasıl Alınır?

Sms onayı yapmak için sanal numara alması gerekenlerin ilk olarak site üyeliği veya site giriş yapmaları gerekiyor. Üyelik işlemlerinin ardından numaranın kullanılacağı servis seçiliyor. Servis seçiminin ardından kişiler sanal numarayı alacakları ülkeyi belirliyorlar.

Ülkenin belirlenmesinin ardından sanal numaranın alınması için gerekli olan ücret ödemesi yapılıyor. Numara ödemenin ardından kişiye gönderiliyor ve belirlenen servis için numaranın üyelik veya hizmet alışında onay vermesi sağlanıyor.

Sms Onayının Avantajları Neler?

Sms onayı veren sanal numara alma işlemi kullanıcılar için avantajlı olan hizmetler içinde yer alıyor.

Uygun fiyatlar karşılığında alınan sanal numaraların sundukları avantajları şunlar oluşturuyor;

  • Sanal numaralar kişisel bilgilerin gizliliğini korumaya yardımcı oluyor.
  • Kişisel kullanımda olan telefon numaralarının tüm uygulamalarda bulunmasının önüne geçiyor.
  • Tek kullanımlık olduğu için yabancı numaranın kullanılması herhangi bir yükümlülük oluşturmuyor.
  • Sanal numaralar uygun fiyatlarla satıldığından yüksek ücret ödemelerine gerek kalmıyor.
  • Sanal numaralar günümüzde popüler kullanımda olan servisler ve platformlar için kullanılabiliyor.
  • Gerçek numaralar kullanılmadığı için numaranın çalınması ve rahatsız edilmesi gibi durumlar yaşanmıyor.

Bunlara ek olarak satın alınan sms onaylı sanal numaralar üyelik işlemlerinin kısa sürede tamamlanmasını sağlıyor. Numaralara onay kodu hemen geldiği için onay verilerek üyelik veya alışveriş işlemleri tamamlanıyor.

Hangi Platformlar İçin Sms Onayı Alınabilir?

Sms onayı veren fake numara almayı düşünenler aldıkları numaraları hangi platformlar için kullanabileceklerini merak ediyorlar. Firma platform seçimini kişilerin inisiyatifine bırakıyor. Böylelikle ihtiyaç duyulan platform için numaranın kullanılması mümkün oluyor.

Sms onayının verilmesi için yurt dışı fake numaraların kullanabilecekleri platformlar arasında şunlar bulunuyor; Getir, Twitter, WhatsApp, Baidu, AppGalery, Steam, Paypal, Facebook, Tinder, Instagram, Yahoo, Mail.Ru, Twitch, Coinbase ve Line gibi uygulamalar oluyor.

Sms Onayı Ödemeleri Nasıl Yapılır?

Sms onayları için fake numara alma işlemini düşünen kişiler ödeme konusunda tereddüt yaşıyorlar. Ancak firma hizmetin alımlarında güvenli ödeme sisteminin kullanılmasını sağlıyor.

Fake numaralar için ödeme kişiler tarafından iki şekilde yapılabiliyor. Bunlar banka havalesi ve kredi kartıyla ödeme olarak adlandırılıyor. Her iki türdeki ödeme yöntemi de kişilerin isteklerine göre 7-24 yapılabiliyor. Ödeme işlemlerinde 3d koruması sağlandığı için kart bilgilerinin çalınması ve kullanılması durumlarıyla karşılaşılmıyor.

Platformlar için sunulan mobil numaraların fiyatları değişiyor. Bu nedenle kişilerin ödeme işlemini yapmadan önce doğru platformu seçtiklerinden emin olmaları gerekiyor. Böylelikle alınan tek kullanımlık numaralarını kolayca kullanabiliyorlar.

Sanal numaraları sms onay için kullanmak isteyenlerin iade hakkı da saklı tutuluyor. Hizmet almaktan vazgeçen kişiler 10 dakika içinde iade edebiliyorlar. Bu sayede yaptıkları harcama hesaplarına geri yükleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.