Cemar’dan fuar ziyaretçilerine VR gözlükle fabrika turu

Cemar’dan fuar ziyaretçilerine VR gözlükle fabrika turu

Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın ana sponsoru olan Cemar Mermer ve Traverten'in Genel Müdürü Yusuf Yalçın, fuara dünyanın dört bir yanından yoğun bir katılım olduğunu söyledi.

Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın ana sponsoru olan Cemar Mermer ve Traverten'in Genel Müdürü Yusuf Yalçın, fuara dünyanın dört bir yanından yoğun bir katılım olduğunu söyledi. Yalçın, ayrıca bu yıl VR gözlükle üretim tesislerine yaptıkları sanal tura katılımcıların büyük ilgi gösterdiğini vurguladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İZFAŞ tarafından düzenlenen doğaltaş sektörünün en büyük küresel buluşması Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl 29. kez ziyaretçilerine kapılarını açtı. Dün sabah saatlerinde protokol üyelerinin katılımıyla resmi açılışı yapılan Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı'nın ana sponsoru olan Cemar Mermer ve Traverten Genel Müdürü Yusuf Yalçın, fuara dair açıklamalarda bulundu.

Fuardan beklentilerinin yüksek olduğuna değinen Cemar Genel Müdürü Yusuf Yalçın, "Bu oranda da çalışıyoruz, gayret ediyoruz. Bu yıl çalışmalarımız daha yoğun oldu. Başta Mermer ve traverten dahil olmak üzere , tüm doğal taşların sergilendiği bir fuar olduğu için dünyada çok rağbet görüyor. İtalya, Verona'daki fuar ile birlikte İzmir mermer fuarı, dünyadaki bütün sektördeki ihracatçıların, ithalatçıların, imalatçıların ilgi odağı oluyor. Dünyanın her tarafından buraya katılımcılar ve ziyaretçiler var. Biz de bu potansiyeli en üst seviyede değerlendirmek istiyoruz. Geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da iyi değerlendirdiğimizi ve beklentimizin karşılığını alacağımızı düşünüyoruz" diye konuştu.

Bu yıl katılımın oldukça yüksek olduğunun altını çizen Yalçın, fuarın geçen yıla göre çok daha yoğun olduğunu, bu durumun kendileri için memnuniyet oluşturduğunu ifade etti.

VR gözlük ile tesisler gezilebiliyor

Daha önceki açıklamalarında fuarda yenilik ve sürprizlerinin yer aldığını ama o an açıklamayacağını belirttiğini aktaran Yalçın, şu sözlere yer verdi:

"Bunun başında VR gözlüğümüz bulunuyor. Buraya dünyanın her tarafından ziyaretçiler geliyor. Biz de kendi sektörümüzde acaba ne yapabiliriz diye düşündük. Bu ziyaretçilerin fabrikamızı, tesislerimizi görmek istediklerini ama zamanlarının olmadığını geçen yıllarda tecrübe ettiğimiz için "acaba bu müşterilerimizi, ziyaretçilerimizi fabrikamızı, tesislerimizi nasıl dolaştırabiliriz, nasıl oraları gösterebiliriz?" diye düşünürken arkadaşlarımız güzel bir çalışma yaptılar ve fuara yetiştirdiler. Bizim tesislerimizi yaklaşık 4 dakikalık bir görüntüyle VR gözlüğe yüklediler. VR gözlüğü takıyorsunuz ve sanal gerçeklik çerçevesinde bütün tesislerimiz dolaşmış oluyorsunuz. Hem bizim üretim kapasitemizi, hem potansiyelimizi, hem bu sektördeki kabiliyetimizi görmüş oluyorsunuz."

VR gözlüğüne ilginin yüksek olduğunu ve katılımcıların da sanal ortamda fabrikayı gezdiğini vurgulayan Yalçın, "İzmir Büyükşehir belediye başkanımız da VR gözlüğü denedi ve çok takdir etti. Aynı zamanda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız da gördü. "Bu sektörde bu yenilikleri görmek çok güzel" şeklinde güzel değerlendirme yaptılar. Biz de bundan memnun olduk" şeklinde konuştu.

Sözlerini sürdüren Yalçın, konseptlerinin çok farklı, botanik bir bahçe görünümünde olduğunu ve taşın yeşillikle buluştuğunda ne kadar güzel olduğunu göstermek için çalışmalar yaptıklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.