Optic World İzmir Fuarı kapılarını açtı

Optic World İzmir Fuarı kapılarını açtı

İZFAŞ tarafından, sektörün desteğiyle ilk kez düzenlenen Optic World İzmir-Optik, Gözlük, Oftalmoloji ve Teknolojileri Fuarı kapılarını açtı.

İZFAŞ tarafından, sektörün desteğiyle ilk kez düzenlenen Optic World İzmir-Optik, Gözlük, Oftalmoloji ve Teknolojileri Fuarı kapılarını açtı. Optik sektöründeki en son teknolojik gelişmelerin ve ürünlerin sergilendiği Optic World İzmir Fuarı, hem ulusal hem de çok sayıda uluslararası üretici firmayı ağırlıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından, İzmir Ticaret Odası 32. Gözlükçüler Grubu Meslek Komitesinin öncülüğü ile 3. Bölge Optisyen-Gözlükçüler Odası katkılarıyla hayata geçirilen Optic World İzmir-Optik, Gözlük, Oftalmoloji ve Teknolojileri Fuarı, Fuar İzmir'de törenle kapılarını açtı. Açılışa; İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu, İzmir Ticaret Odası Başkanı ve İZFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Özgener, İzmir Ticaret Odası Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Genel Başkanı Ergün Karaçanak, odaların ve sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, sanayiciler ile sektör temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Şükran Nurlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayarak, "İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak da kadın emeğine ve kadın-erkek eşitliğine dair ülkemizin yüz akı ilklerini oluşturan önemli örneklerimiz var. Yöneticilerimizin yarısı erkek, yarısı kadın. Erkek işi, kadın işi yok. İzmir Büyükşehir Belediyesinde her iş kolunda çalışan kadınlarımız var; çünkü biliyoruz ki daha adil bir yaşam sürmek için toplumdaki kadın izini büyütmek zorundayız" diye konuştu.

Nurlu, "Optik sektörü, dünyayı daha iyi görmemizi ve algılamamızı sağlayan, hayatımızı kolaylaştıran ve aynı zamanda da estetik arayışlara cevap veren önemli bir alan. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İZFAŞ, İzmir'i fuarlar kenti haline getirme vizyonuyla büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdürüyor ve fuarlarımızın sayısı her geçen gün artıyor. İzmir'in fuarlar şehri olma misyonu bizim için bir cumhuriyet mirasıdır" dedi.

İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener de, konuşmasına 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutlayarak başladı. Özgener, "Türkiye İstatistik Kurumu verileri, son yıllarda Türkiye'de en fazla güneş gözlüğü ithalatının Çin'den gerçekleştiğini gösteriyor. Optik sektörünün ülkemizde yerelleştirilmesi ve de ithalata olan bağımlılığın azaltılması için Türkiye'de güneş gözlüğü üretimini desteklemeli ve yerel markaları hep beraber ön plana çıkarmalıyız. Bu fuarı da bu amaç için önemli bir fırsat olarak görüyoruz. Fuarımızın daha ilk yılında oluşturduğu sinerji ile kısa sürede ülkemizin önemli fuarlarından biri haline geleceğinden hiç kuşkum yok. Daha fazla çalışırsak beraber yapabilirsek orta vadede; Milano, Paris ve Münih optik fuarları gibi bir örneğini kentimize kazandırmamız hiç de uzak bir hedef değil bizler için" ifadelerine yer verdi.

Türk Optisyen-Gözlükçüler Birliği Genel Başkanı Ergün Karaçanak da, "Fuarlar aracılığıyla yapılan iş ve ticaret hacminin boyutu milyarlarca dolarla ifade edilmektedir. Hepimizin ortak önceliği ve amacı, uluslararası alanda yerli milli markaların oluşturulması ve bu markaların en üst sıralarda yer alması için mücadele etmektir. Ekonomide önemli bir yere sahip olan fuarlar, sağladığı canlılık ve hareketliliğin yanı sıra işletmelere hem ürünlerini hem kendilerini müşterilerle buluşturma hem de sektörel gelişmeleri görerek kendi durumlarını gözden geçirme şansı sunmaktadır. Bu fuarın da sektörümüz açısından kazanımları yüksek ve yararlı bir fuar olmasını diliyorum" diye konuştu.

Profesyonel ziyaretçilere açık

Optik ve gözlük sektöründe, hem ulusal hem de çok sayıda uluslararası üretici firmayı ağırlayacak Optic World İzmir'de, her pazar segmentinden; optik ve güneş gözlüğü çerçeveleri, gözlük camları, kontakt lensler, oftalmolojik cihazlar, gözlük aksesuarları, atölye ve laboratuvarlara yönelik ekipman ve aletler, makine ve hizmetler olmak üzere sektörün tamamı yer alıyor. Fuarda; üreticiler, distribütörler, perakende mağaza zincirleri ve sektör çalışanları, en yeni ürünleri inceleme ve sektördeki yenilikleri yakından takip etme fırsatı buluyor. Yalnızca profesyonel ziyaretçiye açık olan fuar, farkındalık oluşturacak etkinlikler, söyleşiler ve sergi ile de ziyaretçilere ilham verecek birçok yenilik sunuyor. Fuarda gerçekleştirilen B2B programlarına da; Bulgaristan, Kosova, Kırgızistan, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Cezayir gibi ülkelerin de aralarında bulunduğu birçok ülkeden 100'e yakın sektör profesyoneli katılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.