Türk Büro Sen, Büro Memur-Sen’in eylem kararını inandırıcı bulmadı

Türk Büro Sen, Büro Memur-Sen’in eylem kararını inandırıcı bulmadı

Türk Büro Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Kamil Taşkır, Büro Memur-Sen’in SGK iş yerlerini ve çalışanlarını kapsayan eylem kararını eleştirdi. Taşkır, “Eylem kararını maksatlı, manidar buluyor, inandırıcı ve samimi bulmuyoruz” dedi.

Büro Memur-Sen, çalışma şartlarının iyileştirilmesi, görevde yükselme, kadro, fazla mesai, tazminatlar, 3600 ve ikramiye gibi konularda yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi talebi ile gelecek hafta eylem yapma kararı aldıklarını açıkladı. Sendika üyeleri, SGK’ya çalışanların beklentileri ile ilgili dilekçe verme, işe 2 saat geç gitme ve 2 saat erken çıkma, 4 saat iş bırakma gibi eylemler yapacak.

Büro Memur-Sen’in eylem kararına Türk Büro Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Kamil Taşkır’dan tepki geldi. Taşkır, kararı maksatlı, manidar bulduklarını ve samimi bulmadıklarını söyledi.

Kamu görevlilerinin lehine olan, her türlü eylem ve gelişmeyi destekleyeceklerini ifade eden Başkan Taşkır, Büro Memur-Sen yetkililerine bir dizi soru yöneltti. Sorulara cevap beklediklerini kaydeden Taşkır şu görüşlere yer verdi.

SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı, bütün kamu görevlileri, yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilirken, eylem kararı niçin sadece SGK için alınmıştır.?

SGK çalışanlarının da içinde yer aldığı büro iş kolunda yetkili olan, sadece SGK iş yerlerinde eylem kararı alan, adı geçen sendika, Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme masasında, SGK ve büro iş kolu çalışanları için, hangi hakları talep etmiştir?

“SENDİKANIZA SORUN”

Ağustos 2021 ayındaki toplu sözleşme sürecine giderken, gerek sendikamız Türkiye Kamu Sen'in, gerek genel kamuoyunun, yüksek enflasyon tehlikesi uyarılarına rağmen, SGK ve diğer kamu çalışanları için %5 zamma imza atanların, bugün SGK çalışanlarına, hangi yüzle eylem kararı aldıklarını, merak ediyor, SGK çalışanlarımızın bu soruyu ilgili sendikaya sormalarını bekliyoruz.

“İNANDIRICI VE SAMİMİ BULMUYORUZ”

Tüm Kamu çalışanları yüksek enflasyon ve hayat pahalılığı altında inim inim inlerken, bunları dile getirilecek makam ve irade belli iken, sadece SGK iş yerlerini ve çalışanlarını kapsayan eylem kararının, kurum ve iş yeri bazında maksatlı, manidar buluyor, inandırıcı ve samimi bulmuyoruz.

“SİYAH YERİNE, SARI RENGİ TAVSİYE EDİYORUZ”

SGK çalışanları, kendisini toplu sözleşme masasında satanları görüp, yönünü Türk Büro Sen'e çevirdiği için,  SGK iş yerlerinde, amacı ve maksadı SGK çalışanlarının hakkını aramak olmayan, eylem kararlarını;  samimi ve dürüst bir karar olarak görmediğimiz için, adı geçen sendikanın eylemlerine katılmayacağımızı desteklemediğimizi ifade ediyor, kendilerine naçizane ‘siyah yerine, sarı rengi’ tavsiye ediyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.