Kuyucak’ta atılan tokat!

Amacımız kimseye zarar vermek, yara açmak değil. Ama bazı iddiaların da kamusal yarar açısından araştırılması, günyüzüne çıkarılması gerekir…

Hele ki sözkonusu iddialar kurumları yönetenleri ilgilendiriyorsa…

Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, günlerdir süren Atatürk tak’ı gerginliğine son noktayı koydu ve Aydın Büyükşehir Belediyesinin ‘mafyavari’ engelleme girişimine rağmen takı taktı.

Başkan Metin Ertürk, konuyla alakalı açıklama yaparken, bir gün önce Kuyucak’a baskın yapan Aydın Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ve ASKİ ekipleri alanı terk etti.

Oysa bir gün önce Kuyucak’a baskın yapan belediye bürokratı vatandaştan tokat yemişti…

Bu olay bana “Biz bu boku neden yedik” isimli öyküyü hatırlattı.

Mutlaka biliyorsunuzdur ama duruma öyle cuk oturuyor ki kısaca hatırlatmadan edemiyorum.

“BİZ BU BOKU NEDEN YEDİK”

Maraba ile ağa, ağanın arabasında tıngır mıngır kasabaya gidiyorlar. Yolun yarısında, arabayı çeken hayvan patır kütür yola pisliyor. Ağa marabasının arabada gözü olduğunu biliyor. Hem marabayı küçük düşürmek hem de eğlenmek için, “Üle Memo! Şu boku yersen, arabayı sana verecem” diyor.

Bizimki bir an düşünüyor, kararını veriyor, koşumları ağaya uzatıp arabadan iniyor ve taze at pisliğini yiyor. “Tamam”, diyor ağa “araba senin.”

Bizimkinin midesi dönmüş, gururu çiğnenmiş, kendinden iğreniyor. Ağa ise bir dakikalık bir eğlence uğruna arabasından olduğuna pişman, kendi budalalığına yanıyor. Dönüş yolunda ikisinin de ağzını bıçak açmıyor, ikisi de kurdukça kuruyorlar. Tam marabanın pislik yediği noktaya geldiklerinde ağa dayanamıyor; “Üle Memo! Bir halt ettim, şaka uğruna araba elden gitti, b.k yemenin ederini vereyim, arabayı geri alayım.”

hakan-genc.jpgMemo’nun genzinde, ağzında, yüreğinde, öfkesinde hâlâ pislik tadı var. “Olur Ağam” diyor, “olur ama bir şartla: sen de aha şu kalan kurumuş b.kları yiyeceksin ki ödeşelim.” Ağanın gözü kararmış, iniyor bir miktar pislik de o yiyor.

Çiftliğe yaklaşırlarken, Memo düşünceli, kederli soruyor: “Ağam, araba giderken de senindi dönerken de senin, peki biz bu kadar b.ku neden yedik?”

Tak yenilenmeden önce de Kuyucak Belediyesi'nindi, sonra da...

Şimdi şu soruyu sorup duruyorum kendime.

Hakan Genç bu tokadı neden yedi?

tak-001.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.