Behruz FARUKOĞLU

Behruz FARUKOĞLU

Xaos-dan Dogan Türk

Eziz ve Böyük Türk milletim.

Bu gün dünyada son 10 yilda geden qeosiyasi oyunlar ve orta doguda ki , savaşlar Suriyada, İrakda, Kafkazda Karabagda , Ukrayinada ve yeni savaş merkezlerinin artik hazir veziyyete getirilib her an başlanmasi gözlenen bir siyasi xaosa sürüklenmesi , hastaliklerin , pandemiyalarin, fakirligin günü günden artmasi bütün halklari menevi yormuş ve beşer övladinin yaninda baş veren hadiselere bigane bakmasi esasda toplumun çok bir hissesinin ruhen düşmesi her bir halklarda müşahide olunur.

Artik halk toplum yaşadiklari devletlerde ne iktidara ne muhalifete ne kimese inanmir ve etrafinda ne baş vermeyininde umrunda deyil, yalniz halkinin devletinin geleceyini fikirleşen aydinlar ve bilgili insanlarimizdan başka. İnsanlar bir növ mankurtlaişir bir nov yeni gencler yaradilir ki, heç bir devletde ve dünyada baş veren hadiseler bu gencleri maraklandirmir.

Her kes can hayinda bu avropadada beledir, bu orta dogudada, kafkazdada, Uzak dogudada, Anadoludada , amerikadada, afrikadada. Demek olar ki her yerde.

Bu gün siyasetde kimin eli kimin cibindedi , kim dost kim düşmendi bilmek olmur. Her kes her kesle düşmendi ve her kes her kesle mutefikdi dostu.

Son siyasi görüşlere bakdikda Suriyada Rusiya- Türkiye iyle ve ABD -le düşmendi,

Kafkazda Azerbaycanda Rusiya , İran ve Ermenistan biz Türklere tarihen düşmen olmuş ve bu günde düşmendiler, Kerkükde Rusiya ABD PKK ve PYD YPK – ni destekleyirler biz Türklere karşi.

Bu gün ABD Ukrayinada Rusyala düşmendir , şimdide son ermenistan batiya dogru NaTO alyansina yakinlaşmasi kafkazda Rusiya- ABD karşilaşmasi, İran-n biz Azerbaycana 100 yildi düşmençiliyi bizim Zengezur yolunu Turan yolunu açmagimiza mane olmasi amma ABD-nin gelibde Ermenistanda İranin dibinde olmasina razi olan iran molla şovinist siyaseti neyin nesidi arkadaşlar?.

Evet Mavi Veten – de NaTO gemilerinin gelmesi ve Avropa imperiyalist devletlerin gemilerinin yigimi biz Türklere karşi Yunani kişkirtmalari ve hemde Türkiyemizin NATO müteffiki olmasi, Çİn-nin ve Hindistanin qeosiyaseti de bir yandan. Her gün siyasi dengeler deyişir bu gün iş birliyinde olanlar yarin düşmenle olur, arada ne olursa mezlum fakir halklara olur.

Yeni Dünya düzeni- Tek Din Deizim, Tek Devlet, Tek polis ve Jandarma, Tek Ordu ve Tek idare etme merkezi. Sizce bu mümkünmü ?,

Asla beşer övladi Habil Kabil-in zamanindan bir birine düşmen.

Buna göre dünyamizi 3 ve ya 4 birleşmiş devletler birliyine hazirlayirlar. Bu beledir buna dogru da gedir.

Afrika devletler birliyi, Türk Devletler Birliyi, Yeni yaradilacak Almaniya merkezli Avropa devletler birliyi ve Asiya merkez Çin olmakla devletler Birliyi.

Her kişik devletlerde terefini secmeli yoksa o kiçik devletler yok olacak.

Efendiler bu bene 2019 -cu yilda okudugum bir İngilis yazarinin George Orwell -in ( 1984 isimli) romanini hatirladir, bu kitab 1933 -de yazilmişdir.

Çok interesan bir yazi bakin bura dikket- romanda dünyamizi Okeaniya devleti( yer küresinin üçde birini tutur, bu fövqal devletin terkibine dagildir Kuzey ( şimali) ve güney ( cenubi) Amerika , Böyük Britaniya, Güney Afrika ve Avstraliyani birliyini Okeaniya devleti adlandirir. Hem de kendi kimi fövqal iki devletleri biri Avrasiya ikincisi İstasiya adlandirir.

Avrasiyanin terkibine Rusiya,Dogu Avropa, ve Türkiye dagildir.

İstasiya- nin terkibine Çin, Hindistan, ve Yaponiya dagildir.

Eziz okuyucularim çok interesan bir şeydir ki, Kuzey Afrika, Orta Asiya ( Türküstan) küzey ve Dogu Asiya ,, mübahiseli eraziler,, adlanir ve bu eraziler ugrunda bu 3 fövqal beşer ( super güclü) devletler arasinda bitib durmayan savaşlardan münaqişelerden bes edir.

Evet efendiler kim maraklanirsa bu 1984 isimli kitabi alib okuya biler. Benim demeyim o ki, bu gün dünyamizda ve etrafimizda baş veren siyasi ve ekonomi gedişler ayni dünyamizin bölünmesinin başlangicidir.

Karabagda 3 -cü savaş kapida, bu savaşin terefleri bellidir biz Azerbaycan kardaş Türkiyemiz, Dost Pakistan, Dost İsrayil, kardaş Kazaxstan, kardaş Özbekstan, kardaş Kirgizstan ve İngiltere .

Düşmen teref Ermenistan, İran, Rusiya, Hindistan, Fransa ve bir nece avropa ülkeleri.

Eziz Türk milletim bu gün Kerkük ve Karabagda zefer kazanmagimiz bütün Türk dünyasini tam bir güc olmasini bir aile Turan birliyini TDT möhkemlemensinin bir vahid ordu olmasinin temelini sözde yok emelde gösterecek bu zeferden tüm Türk dünyamiz ruhlanacak, kendine güvenini artiracak ve hemen TDT vahid parlamentosunun ve vahid ordusunun yaranmasina tekan verecek. Hele irelide KKTC desteklemekle dünyaya sesimizi eşidireceyik. Kerkük ve Karabag savaşlarinda dik durmagimiz Mavi Vetenimize göz dikenlerinde ümüdünü pozacak, hettda bize Türklere karşi oynanan Orta Dogu siyasetinide pozacak.

Uca Allahin izniyle merd mehmetciklerimiz ve Ordularimizla birlik gösterib bu savaşlari kazanacagik , kimse ümüdini itirmesin , ruhdan düşmesin biz Türkler efsanevi ANKA kuşu kimi kendi külünden yeniden dogan bir milletik.

Artik birleşib bir guc olmak zamani, her bir Türk devletlerimizin yaninda yer almali , bir birimizi desteklemeliyik, bir Hedefe dogru adim atmaliyik.

Yeni Dünya Düzeninde biz Türkler bir Aile bir Türk devletler birliyi Turan olmaliyik.

Selam olsun size -Türkiyem, Özbekistanim,Kirgizstanim, Türkmenstanim, Azerbaycanim, Kazaxstanim, Kerküküm, Musulum, Karabagim, Zengezurum, Tebrizim, GOKOGUZUM, Tuvam, Altaylarim, Dogu Türkistanim, Krim Türklerim, Bakurtstanim, Trakiyam Bulgar türklerim.

Saygilarimla Reis Difai.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum