Mehmet KIZILASLAN

Mehmet KIZILASLAN

Belediye Başkanının Böylesi

Nazilli Belediyesi’ne bağlı İsabeyli mahallesinde çivi çakılamıyor. İmar izni almaya gidenlere imar izni verilemiyor.

Bildiğiniz üzere önceki seçimlere kadar İsabeyli, belediyelikti. İmar durumu öylesine curcunaya çevrilmiş ki, düzeltebilene aşk olsun.

Yine bildiğiniz üzere imar planları önce 1/5000’lik olarak hazırlanır ve daha sonra ayrıntıları daha net olsun diye 1/1000’lik imar planı hazırlanır ve belediyenin imarla ilgili birimleri bu 1/1000’lik plana göre imar izinleri verirler ve çalışmalarını yaparlar.

Bir belediye başkanı ki “Ben yaptım oldu” mantığıyla, çalışmış. Önce 1/1000 lik plan yaptırmış sonrada 1/5000 lik planı ona uydurmaya çalışmış.

Bu nasıl ortaya çıkmış peki?

Babasından atasından arazi kalan bir İsabeylili vatandaş, bakmış ki arazilerinin hepsinin ortaklarından ya düz, ya da çaprazlama yollar geçirilince mağdur olmuş. Babasının çiftliği gibi belediyeyi yöneten, başkanın uygulamalarından dolayı, belediyeye mahkemeye vermiş.

Mahkeme kazanılmış ama, Sonuç; “İsabeyli mahallesinin imar planının yenilenmesi” Olarak çıkmış. “Ne var bunda” diyorsunuz değil mi?

Demeyin bu karar Nazilli Belediyesine 150 bin TL ye patlamış.

Ayrıca, İsabeyli Mahallesinde İmar izni almaya kalkan vatandaşlar, yılbaşına kadar imar izni alamayacaklar. Sıkıntıyı anlayabiliyor musunuz okurlarım?

Bu zararı kim karşılayacak şimdi?

Şehir plancısının ücreti olan 150 bin TL’yi Nazilli halkı ödeyecek.

Peki inşaat yaptırmak isteyen vatandaşların gecikmeden doğacak zararlarını kim ödeyecek? Onu da İsabeyli de arsası olup ta inşaat yapmak isteyen vatandaşların her biri teker, teker ödeyecekler.

İş bununla da kalmayacak yeni imar planı askıya asılacak bir sürede orada kalacak itirazı olanlar müracaat edecekler. Onların mağduriyeti de giderilecek ve yeni imar planı uygulanmaya başlanacak.

Bir arsadan yol geçecekse sadece o arsa sahibinin zarar görmemesi için bir uygulama vardır. Bunu mühendislerimiz bilirler bu uygulamaya 18 uygulaması derler.

Diyelim ki sizin arazinizden yol geçecektir. Tamamının sizden alınmasına ve sizin zarara uğramanıza izin vermez bu uygulama. O nedenle sizden alınanın bir kısmı başka yerlerden size arsa verilerek zararınız önlenir.

Kamu oyu bizim başkanın 18 uygulamasını genellikle uygulamadığını söylüyor. Ve birçok arazi sahibini mağdur edildiğini öğreniyoruz.

Birçok yerde de aldığına karşılık şuradan yer vereceğim demiş. Vatandaş ona güvenmiş. Ama sözünde durmamış olduğunu öğreniyoruz.

Yeri geldikçe vatandaşımızın mağduriyetini belgelerle açıklayacağım.

Şimdi sizlere soruyorum İsabeyli Belediyesi, bu zatı muhteremin çiftliği miydi?

Bu yanlışların ve Nazilli Belediyesi’nden çıkan 150 bin TL’lik zararı Nazilli halkı ödemese olmuyor mu? Bu eski başkandan tazmin edilse olmaz mı?

Hükümete sesleniyorum “ Nereden Buldun Yasasını Çıkarınız” göreceksiniz birçok belediye başkanımız aklanacaklardır!

           

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.