CHP Sanki Toplama Kampı

Bugünlerde Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin şanlı geçmişine ve tarihine vuran vurana. Dışarıdakilere ve bölücü hainlere alıştık da içimizden vuranlara ne diyeceğiz.

Gün geçmiyor ki bu aziz vatanı bize armağan eden yiğitlere dil uzatılmasın, saygısızlık ve nankörlük yapılmasın.

Ülkemizin ilk kadın pilotu ve aynı zamanda Dünyanın ilk kadın pilotu, Atatürk’ün okutup yetiştirdiği Sabiha Gökçen…

Cumhuriyet tarihimizin adından övgü ve gururla bahsettiği Sabiha Gökçen.

Genç Cumhuriyetimizin kurtuluş savaşından yeni çıktığı bir zamanda, Devleti yıpratmak üzere ve özellikle dış mihrakların kışkırtmalarıyla başlayan bir isyanın bastırılmasında görev yapmış ulusal kahraman kadın pilotumuz Sabiha Gökçen…

Şimdilerde bazı çevrelerce katil olarak suçlanıyor. Hani içimizdeki belirli çevrelerce bu ilk pilotumuza katil diyorlar ama…

Bu ilk kadın pilotumuzu okutan onun pilot olmasında emeği geçen büyük Atatürk’ün bizzat kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi'nin bir milletvekili olarak yemin etmiş Sebahat Akkiraz ne yazık ki twitter hesabından Sabiha Gökçen’e katil diyor.

Değerli okurlar CHP’ nin düştüğü durumu görüyor musunuz?  CHP sanki Bremen mızıkacıları gibi her kafadan bir ses çıkıyor. Partide disiplin denen bir şey yok.

Geçenlerde gazete haberlerinde İzmir Karşıyaka’da Latife Hanım Anı Evi'nde bir posterin üzerinde Atatürk’ün yanındaki genç kızın Sabiha Gökçen olduğu biliniyordu. Resimde bir boşluğun olduğunu Sabiha Gökçen’in yüzü yoktu diyor haberde. İlginç değil mi yüzü olmayan bir Sabiha Gökçen.

Orada bulunan duyarlı vatandaşlar bu duruma isyan ederek imza toplayıp belediye yetkililerine veriyorlar.

Bu olaydan ve durumdan Karşıyaka belediye başkanının veya yetkililerin haberi olmaz mı?

Yine İzmir’in bir ilçesinde CHP’li belediye başkanı belediyenin logosunda bulunan T.C. kaldırmış. Vatandaşların çok büyük tepkisi nedeniyle “Yanlış anlaşıldı” diye tekrar yerine koyuyor.

İşte ideolojisi ve bilgisi olmayan insanlar önemli mevkilere getirirseniz olacağı bu.

Bilgisayarımda bir arıza olduğunda bilgisayar tamircisi çok çalışkan mesleğinde yetenekli bir dostum var. Onun dükkânında duymuştum. Toplama bilgisayar toplama televizyon v.s diye. Bu CHP’de nerede toplama insanlar varsa toplayarak partiyi bu duruma getirdiler.

İki türkü söylüyor diye ideolojisi ve bilinci olmayanı alıp milletvekili yaparsanız kahraman pilotumuz Sabiha Gökçen’e de katil der.

Belediye binasında yıllarca duran logodan T.C. çıkaran bir belediye başkanı bu partiye yakışıyor mu?

Büyük önder Atatürk’ün bizzat okutup yetiştirdiği ülkemin ilk kadın pilota katil dersen içimizdeki bazılarından ne farkın olur.

İşte böyle yeteneksizlerin oluşturduğu CHP toplama kampı gibi olur.

Anlayacağınız CHP kıblesini şaşırmış, imam Fethullah Gülen’den medet umar hale gelmiştir.

Saflığa bakın Gülen artık Erdoğan’ı desteklemiyormuş taviz verelim de bizi desteklesin. Eğer bu Gülen tek kişiye indirgenip oy isteniyorsa biz buna demokrasimi diyeceğiz.

Halkım önüne neden sandık konuyor.

Bir Fetullah Gülen’in oyu olsun yeterli mi?

Bu yol asla doğru yol değildir.

Bunun sonu çıkmaz sokaktır.

Altı okun bir tek tutanağı “LAİKLİK” kalmıştır. Onu da yok edersen ülke bazı Arap ülkelerine döner.

Devrimlere, laikliğe sahip çıkmayan bir CHP’den hiçbir şey beklenemez.

***

Urfa’da köylülerin ağalara karşı haklı isyanında bir tane CHP milletvekili yoktu. 1978’ de bu insanlara toprağı Ecevit verdi. 1987’ Özal ellerinden alarak ağalara verdi. Ne diyorlar; ”Perişanız ekip dikecek ve ailemizi geçindirecek toprak istiyoruz…

AKP Güneydoğu’da şeyhlere ve ağalara güveniyor onlar kanalıyla halkı yoksullaştırarak oy alıyor. Yani halkın yoksulluğundan nemalanıyorlar.

CHP milletvekillerinin oraya gidip rahmetli Ecevit’in dediği gibi “Toprak işleyenin su kullanın” deseler iyi olmaz mıydı?

Bunlar bakar kör mü, önünü göremez, görüp anlamazlar mı? Aslında AKP’nin o kadar eleştirecek durumu var ki CHP bunun üzerine fazla gitmiyor.

ÖZEL MAHKEMELER

Özel mahkemelerin verdiği kararları “Oohh” diye alkışlayanlar kazandıklarını sanıyorlar. Aslında bunlar toptan kaybettiler. Bu iktidar cumhuriyeti eleştirmek için her seferinde İstiklal mahkemelerini, eleştirenler veya hedef gösterenler geleceğe öyle bir miras bıraktılar ki artık kendileri isteseler bile aklayıp paklayamazlar.

Başta özel mahkemeler olmak üzere Silivri’deki uygulamalar, gezi olayları, Türkiye’nin iç ve dış politikasındaki tutum ve davranışları kamu mallarında ki paylaşımındaki yolsuzluk bir bozguna dönüşmüştür.

Kazandıklarını sanıyorlar. Aslında ebediyen kaybettiler. Çünkü geride kendilerini eleştireceklere çok sağlam deliller bıraktılar.

Bu nedenle CHP bunların üzerine kararlılıkla gitmiyor. Basit işlerle uğraşıyor türkücünün dediği gibi Sabiha Gökçen katil, çare Fethullah.

Güler misin, ağlar mısın?

Bu gidişle laiklik ilkesini kırmış bir CHP iktidar olsa ne? Olmasa ne?

VALİ KEREM AL

Sevgili okuyucular görev yapan valiler hem devletin hem de hükümetin valisidir.

Ama tarafsız olmak zorundalar. Her kuruma ve kişilere eşit olarak yaklaşmalı.

Ama bu iktidarın atadığı bazı valiler sanki iktidarın il başkanı gibi çalışıyorlar.

Merkeze alınan Sayın Valimiz Kerem Al ile hiç birlikte olamadık. Ama uzaktan izlediğim kadar yetenekli ve dürüst bir valiydi.

Makamlar kimseye baki kalmaz ama önemli olan arkalarından iyi olarak yâd edilmesi çok önemlidir. Sizi de yâd ederek anacağız

Sayın valime bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutlu olmanızı diliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.