Kıvırtma Parası

Değerli okurlar yukarıdaki başlıkta kıvırtma parası diye bir yazı yazmıştım. Bu yazımı da Aydın’ımıza gelen o zaman AKP milletvekili olan Haluk Özdalga’nın konuşmasını dinledikten sonra yazmıştım.

Verdiği konferans da aynen şöyle diyordu. “Ben bu CHP ve solcuları çok iyi tanıyorum çünkü ben onların içinden geliyorum. Bunların bu ülkeye ve millete verecekleri hiçbir şey yok” diye başlayıp CHP yüklendikçe yüklendi.

Haluk Özdalga rahmetli Ecevit DSP kurarken şu anda ismini hatırlayamadığım bir Konya milletvekili ve bu Haluk Özdalga vardı. O zaman ateşli bir Ecevitçi olan Haluk Özdalga verdiği demeçte “Partiler tarlada kurulur fabrikada çalışan işçilerle kurulur. Yoksa otel lobilerinde kurulan partilerden bu ülkeye hayır gelmez” diyordu.

Sonra bu tarlada fabrikalarda kurulan DSP milletvekili oldu. Bu çok bilen sözde solcu olan Sayın Milletvekilimiz DSP’yi beğenmedi ve CHP’ye geçti. Bir Dönemde CHP’den milletvekili oldu.

Özdalga CHP’yi de beğenmedi, kapağı AKP’ye attı. İşte AKP milletvekili iken Aydın'ımızda yukarda anlattığım demeçleri verdi. AKP neferi ve hizmetkârı gibi çalıştı.

Bir diğer yurt ve millet sevdalısı da Ertuğrul Günay’dı. Bu değerli kıvırtanda daha önce CHP milletvekili ve CHP genel sekreterliğine kadar yükselen önemli biri idi. Bu kıvırtanda burayı beğenmeyince kapağı AKP’ye attı. Kendi açısından da iyi oldu. Kıvırttırmanın mükâfatını gördü.  Hemen Kültür ve Turizm Bakanı oldu.

Ama AKP yetkililerin karşısında hazırolda duran bu iki kıymetli insan arkalarına bakmadan AKP’den kovuldular veya istedikleri ilgiyi göremeyince ayrılmak zorunda kaldılar.

Bu hafta ise Aydınımıza çok değerli İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu geldi. Basından öğrendiğime göre pek ilgi gösteren olmamış yaptığı toplantılar da yeterli kalabalıklar yokmuş…

Değerli okurlar Sayın Süleyman Soylu hepinizin bildiği gibi önce DYP Genel Başkanı daha sonra da DP genel başkanı oldu. Genel başkanı olduğu yıllarda Aydın’da yaptığı ateşli konuşmasında AKP’ye söylemediğini bırakmıyordu. Bu söylemlerini Sözcü Gazetesi dört başlıkta toplamış…

Bakın neler diyordu:

“PAÇALARINDAN YOLSUZLUK AKIYOR”

“BOYAN DÖKÜLÜYOR”

“BAŞBAKAN RANTIN BABASINI GETİRDİ”

“KENDİSİNİ PATIŞAH OLARAK GÖRMEK İSTİYOR”

Bu başlıkların açılımını Sözcü Gazetesi açmış isteyen oradan okuyabilir.

Değerli okurlar inanın Antik Dönemler de bile bu kadar kıvırtan görmedim duymadım okumadım.

Ne diyelim her şey sahibine göredir.

Erzurum’da Kültür ve turizm il müdürü iken bir arkadaşım bana geçmişte yaşanmış bir hikâye anlattı. Hikâyenin konusu şu:

Çok eski bir zamanda etkili ve yetkili bir şahıs Erzurum’a Vali olarak atanır. Tabi bütün yetkiler kendisinde olduğundan şehirde büyük bir imar işlerine başlar. Her yeri yıkar yol ve imara açacağım diye fakir, fukaranın evleri başlarına yıkılır. Buna isyan eden halk çaresizlik içinde şehrin ileri gelen birisinin yanına vararak dertlerini anlatırlar. Ağlar ve sızlanırlar. Şehrin önde gelen kişisi ağlayıp sızlananlara sorar. Bu yetkilinin ağzı var mı? Varsa merak etmeyin ben bunu hallederim, ”der.

Bunun üzerine şehrin ileri gelen kişisi o çok yetkili ve etkili olan zatı ziyarete gider. Kendini tanıtıp hoş beşten sonra yetkiliye sorar.

 “Efendim ben şu mahallede oturuyorum acaba benim meskenden de yol geçiyor mu, ”der. Yetkili şehrin planını çıkarıp inceledikten sonra “Evet sizin meskene de uğruyor, ”der. Şehrin ileri geleni de “Efendim benim evin oraya gelince acaba şöyle kıvırttırsak olmaz mı”, diyerek yetkilinin masasına bir kese altın bırakır. Yetkili hemen bu bir kese altını alır masasını gözüne atar. Şehrin ileri gelenine de “Tamam merak etme hallederiz”, der.

Yetkili ve etkili akşam olur bir kese altını alır eve gider. Makamda sayamadığı altını evde saymaya başlar. Bu arada evin hanımı yanına gelir sorar. Bey bu saydığın ne parası, ”der. Yetkilide çok enteresan bir cevap verir. Hanım bu para kıvırtma parası”. Der.

İşte bizde de kıvırtanlar çok değil mi?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.