Mehmet KIZILASLAN

Mehmet KIZILASLAN

Nazilli Nasıl Kurtulur 2

Basireti bağlanmış, üzerine ölü toprağı serilmiş, bir şehirde yaşıyorum. Üzüntüm kendime dairse, Allah’ın laneti üzerime olsun!

Korkum, üzüntüm üretimin duracak noktaya kadar yavaşlaması, şehrin iş günlerini tatil günü sakinliğinde yaşaması, Gençlerin gelecekleri konusunda karamsarlığa kapılması, negatif enerjinin tüm şehrin üzerine yayılması beni korkutuyor, çok üzüyor.

Ne olmalıda bu kâbusun altından sıyrılmalı. Yepyeni bir heyecan yaşamalı bu koca ölü şehir?

İktidar partisinin vekillerinin, yereldeki yöneticileri ile uyumsuz çalışmaları birbirlerinin yüzlerine gülüp, arkalarından kuyularını kazmaları; hepsinin ayrı imparator olma hastalığı…

Demokratik kuralları çiğnemeleri yetmiyormuş gibi, geçmişte ilçe başkanına şiddete varacak eylemlere kadar görmezlikten gelmeleri.

Nazilli’de seçimi kaybetmesine sebep olduğundan, şuanda Nazilli, Aydın ili ile uyumsuz. Anakara’yla uyumsuz, durumda, çıkmazlarda görünüyor.

Nazilliye Devlet Hastanesinden başka, hiçbir yatırımın gelmeyişi, çivinin dahi çakılmayışı, bundan sonrada çivinin çakılmayacağı  söylentileri de Nazilli’de moral bozukluğuna sebep oluyor.

Gönderilen paraların yeterli olmadığı eskisinin yarısında olduğu söylentileri, cabası.

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde çalışanlardan daha çok çalışanın olması Nazilli’ye gelen paraların işçi ücretlerini bile karşılamadığı söylentileri, tamamen negatif yönde halkımızı etkiliyor olmalı.

Bazı hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi’ne geçmesinin belediye çalışanlarının rahat at koşturmalarını ve yapmaları gereken işleri yapmayıp “O işi Büyükşehir Belediyesi öyle istedi” gibi sözlerle kendi olumsuzluklarını da, Büyükşehre üzerine attıklarını öğreniyoruz.

Şehir halkı rahatsız, mutsuz ve ölüm öncesi rehavet içinde.

Nazilli bu durumdan nasıl kurtulur?

7. ayda yazdığım bir yazımda;

“Bakanın sözlerini davet sayıp, MHP’li belediye meclis üyeleri ikna edilerek, Ak Parti’ye geçmeleri sağlanmalı. Nazilli’den doğuda kalan ilçelerle birlikte Nazilli yeni bir yasayla, İl yapılmalıdır” demiştim.

Bazılarınız  “geçti Bor’un pazarı sür eşeğini Niğde’ye” dediniz biliyorum.

“Bu şehre iyi bir şeyler vermek için, iş yapmak için, seçilmiş, Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi üyesi arkadaşlarımız bu gidişata dur demeden edemezler, etmemeliler” demiştim.

 “Vaatlerini bu güne kadar tuttuğunu söyleyen, Belediye başkanı ve ekibi eğer tarihe, son olarak,  yapamadıkları ile geçmek istemiyorlarsa, bu duruma el koymalılar ve Nazilli2ye yeni bir heyecan kazandırmalılar. Ben öyle zannediyorum ki bu iş Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve ekibin de bulunan arkadaşları ile, Nazilli AK Parti yönetimi ve vekillerimizin elindedir” diye devam etmiştim.

Göreceksiniz hem Nazilli kurtulacak hem Aydın ilinin doğu bölgesindeki ilçeleri.

Bir bakmışsınız Denizli ile Nazilli’nin tam orta yerine hava alanı bile yapılmış olabilir

Diye sözümü bitirmiştim.

Şimdi, Nazilli’nin İl olması hayal olarak bir çoğumuzun yüreğinde düğümlendi kaldı.,

Kardeşim Şenol Babacan’ın son köşe yazısında belirttiği gibi;

“ Nazilli Sümerbank, Nazilli’nin il olmasının, sanayi şehri olmasının anahtarıydı.

Ne yazık ki il olamadı.

Çünkü Sümerbank, Yüksel Yalova ve ekibi tarafından kapatıldı. Gariptir Yüksel Yalova’nın adı kapatılan fabrikanın park alanına verildi.

Ne yazık ki sanayi şehri olamadı.

Yabancı yatırımcılara verilecek sanayi arsaları yok. Gelecek olan yatırımcıya arsa bedelleri, sayfiye yerlerinden daha pahalıya sunuluyor.

Ne yazık ki Eğitim şehri olamadı.

Çünkü, üç fakültesi olmadığı için, üniversitesi bile yok.

Ne yazık ki tarım şehri de olamadı.

Çünkü onlarca tarım arazisi satılık. Tarımla uğraşan köylümüz çiftçimiz para kazanamıyor. Mahsulleri para etmiyor.

Bir tek ümidim kaldı. O da Nazilli ye yakın bir yerde hava alanı yapılmasıdır.

Bu hava alanı Nazilli’yi, Aydın ilinin doğusundaki ilçeleri, Denizli’nin batısındaki ilçeleri, Manisa’nın güneyindeki ilçeleri harekete geçirecektir, kalkındıracaktır.

Umarım seçim öncesinde iktidar yetkilileri ve ilgilileri bu fikrimizi dikkate alırlar.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum