Mehmet KIZILASLAN

Mehmet KIZILASLAN

Vatanım Üzerinde Oynanan Oyun

Haberleri hepimiz kaygıyla izliyoruz.

Hepimiz gergin ve huzursuzuz.

Biliyoruz ki biz her mağdurun, her dertlinin yanındayız.

O nedenledir ki neredeyse sınırlarımız kalbura döndü. Her gelen girip çıkabiliyor.

Diğer taraftan 30 yıllık bir iç savaşı durdurmaya çalışıyoruz. Bir çözüm süreci denen çalışma başlatıldı. Bu çözüm sürecine ve barışa kardeşliğe o kadar ihtiyacımızın olduğunu düne kadar, artık şehit haberleri gelmediğinde öğrendik.

Dışarıda olan olaylardan dolayı, içerideki uşaklarına kaos yarattırmaya çalışanlara, nefretle kınarken, tüm vatandaşlarımızı sükunete ve itidale davet ediyorum. Dileğim odur ki herkes ama herkes yaptığının hesabını verir ve aklını başına toplar.

Susalım mı?

Cevabını vermeyelim mi?

Sorularınıza karşılık hayır susmayınız. Konuşunuz derim kardeşlikten yana barıştan yana bir sözünüz varsa konuşunuz.

Eylemlerine cevap vermeyelim mi sorusunun cevabı ise kesinlikle vermeyelim. Çünkü bu oyun öylesine oynanıyor ki. Hepimizi içine çekecek, ülkemizi kan gölüne çevirecek bir oyun oynanıyor.

Birkaç hain hesapçı, kendini bilmez aşağılık, terörist zihniyetli zebani, ülkeyi karıştırmak istemektedir. Sağlanmak üzere olan sükuneti bozmak istemektedir. Bunlara alet olmayacağız. Bu şerefsizlerin art niyetlerini göremeyenlere, samimiyetle uyaracağız. Gerekirse, ikna edemediklerimizi en yakın adli makamlara şikayet edip yakalattıracağız.

Biz ispiyoncu muyuz?  Sorunuzun cevabı da Hayır biz vatan için insanlık görevini yapıyoruz.

Dışarıda, Suriye için uyguladığımız ve hatta İslam ülkelerine karşı son yaptığımız dış politikaları bende desteklemiyorum. Ancak bugün Kobani’de ki yaşayanları korumak için oraya asker göndermemizi bekleyen ve bunu yapmadığımız için içeride, güvenlik güçlerine saldıran, okullar yakan, vatandaşın malına, mülküne, canına kastedenler, bunun cezasını çekmelidirler.

Bunu özendirenler, azmettirenler ve yapanlar, muhakkak cezalandırılmalıdır.

Efendiler ben, 30 yıllık bir savaşın, şerefsiz savaşın bitirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Şerefsiz savaş, kelimesini seçerek söyledim. Savaş, Vatanın, Milletin bölünmez bütünlüğü için yapılır. Üzerinde ibadet yapabileceğimiz özgür vatan için yapılır ve şehit olunur. Bizim yaşadığımız savaş Bir İstihbarat liderinin, kızını Apo’ya vererek, kurdurduğu bir terör örgütünün, ülkemizin başına açtığı bir beladır. Buna dense, dense şerefsiz savaş denir.    

Belki bu belanın bitmesini istemeyen, içimizde birçok yaratık bulunabilir. Onların ikiyüzlülüğü devam edebilir. Sağımızdaki, solumuzdaki gençlerimizi, etkileyip sokaklara dökmek isteyebilirler. Hatta yakınlarımızda sevilen iyi bir insanı da öldürerek kaos yaratmak isteyebilirler. İşte bu durumda bile biz, hepimiz, birer vatansever olarak, bu oyuna gelmeyeceğiz, gelmeye müsait gençleri ve tanıdıklarımızı sükunete davet edeceğiz.

Konuşursak bu şekilde barışa, kardeşliğe dair sözlerimizi söyleyeceğiz. Yoksa ebediyete kadar susacağız. Aksi halde konuşacak ve üzerinde yaşayacak vatan bulamayacağız haberiniz ola. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum