Mehmet KIZILASLAN

Mehmet KIZILASLAN

Sizin Dış Politikanızı Sevsinler

Tutturdunuz, ABD’nin arkasına takılıp, bir Arap Baharı politikası, Tüm Arap  ve Müslüman ülkelerin başına demokrasi aşığı! ABD yanlısı, liderlerin yerleşmesine sebep oldunuz.

Komşularımızla sıfır problem dediniz. Problemsiz bir komşumuz kalmadı neredeyse hepsiyle problemliyiz. Hepsinin kanına girdik.

Bir tanesinde Gerçekten Amerikancı olmayan bir lider geldi seçimle, orası da Mısır’dı; tüm Müslüman ve Arap ülkelerinde kendi yandaşını iş başına getirmiş olmanın gururunu yaşayan Amerika, bizim de kayıtsız şartsız yanında olduğumuzu bildiği için Orada da Darbe yaptı.  Sebebi biziz, bizden güç aldı.

Şimdi kıvranıyoruz! Ne yapsak ta bu sarmaldan kurtulsak diye. Ben bu konuda defalarca yazdım “Uzaklaştırın şu Davutoğlu’nu  Dış işlerinin başından.”  Diye, dinlemediniz. Hoş başkalarını da dinlemediniz. Sizin bildikleriniz en doğruydu!   

Adamın adı üstünde “ Ben İsrail ve ABD yanlısıyım diye bağırıyor. Politikası farklı mı olacak sanki.

Efendiler onu göreve getiren sizlerinde durumunuz pek farklı değil gibi görünüyor buradan. Teslimiyetin bu kadarını görmedik tarih boyunca ABD ye.

Rahmetli Menderesi,  ABD politikalarından uzaklaşacağını hissettiklerinde astırdılar, O şerefleri kendilerine münhasır ABD liler.

Kahramanlar bir kere, korkaklarsa her gün ölürler diye bir söz var. Siz onu muhakkak bilirisiniz.

Biliyor musunuz sizlerin her gün, Mısırdaki her Müslüman’ın, ABD yanlısı darbeci tarafından öldürüldüğünde, binlerce kez öldüğünüzü hissediyorum.  

Korkmayın silkinin zararın neresinden dönerseniz kardır. Bırakın şu ABD emirleri dolu dış politikanızı.

Mısırdaki kanın koca ülkeye sardığını gördünüz. Acınız ve acımız büyük biliyoruz. 

Bu cesareti (Mısırda darbe yapma cesaretini) tüm Arap ve Müslüman ülkelerine Kendi yandaşlarını, bizim sayemizde başa geçiren ABD, bizden, yani sizin yanlış dış politikanızdan aldı diye, sizde üzülüyorsunuzdur. Öyle tahmin ediyorum. 

Ama oradaki darbeden de biz sorumluyuz, bunu sizde çok iyi biliyorsunuz efendiler.

Gelin bu yanlışlardan dönelim. Başımıza ne gelirse gelsin. Biz ABD yanlısı politikalardan vazgeçiyoruz diyelim.

Dış politikamızdaki bütün yanlışlardan bir çırpıda kurutulalım. Sizde biliyorsunuz ki; Orta doğuda, Suriye’de, Libya’da, Mısır’da ve hatta Filistin de kanına girilen, katledilen her Müslüman’ın, acısına sebep bizim dış politikalarımızdır.

Biz tüm Arap ve Müslüman ülkelerin yönetiminin, ABD yanlısı olmasını tek sebebiyiz.

Nasıl olduysa, seçimle ABD yanlısı olmayan bir Müslüman, Mısırda başa geçince, ABD darbe yaptırdı. Yine darbe yapma cesaretini, bizim kendisinin arkasında kayıtsız şartsız durmamızdan aldı.

Şimdi ağlıyorum, ağlıyoruz, ağlıyorsunuz.

Çözüm gerek efendiler İslam aleminin bizi halen lider gördüklerine inanıyorsanız; görevinizi yapınız, işi, Dış işleri bakanını görevden alarak başlayınız. Tüm İsrail ilişkilerinizi dondurunuz. ABD ile yaptığınız anlaşmalara uymayacağınızı belirtiniz, Bu sizin de İslam aleminin de kurtuluşu olur.

          

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.